moje konto Ulubione (0)

Zaloguj się:

Nie masz jeszcze konta?

Zarejestruj się

Nie pamiętasz hasła?

Utwórz nowe hasło

Wyszukaj

nieruchomości w Hiszpanii

Siedziba
w Polsce

Sopot

tel: 0048 58-621-00-31


Biura
w Hiszpanii

Costa Blanca Torrevieja

tel: 0034 673-88-09-44

Costa Blanca Calpe

tel: 0034 747-85-83-59

Costa del Sol Marbella

tel: 0034 966-44-44-35

Aktualności

07.05.2020

Plan otwarcia Hiszpanii po Covid-19.

Proces uruchomiania hiszpańskiej gospodarki i życia społecznego rozpoczął się 04.05.2020 i rozplanowano go w następujących po sobie w odstępie mniej więcej 2 tygodni czterech fazach (0,1,2,3). Jeżeli wszystko przebiegnie zgodnie z planem i nie będą następowały wzrosty zachorowań cykl odmrażania zakończy się pod koniec czerwca 2020 r.

czytaj dalej
07.04.2020

Zdalna praca biura podczas epidemii Covid - 19.

Jeżeli maja Państwo pytania lub potrzebują pomocy, pracownicy Carisma są do Państwa dyspozycji

czytaj dalej

Oferty tygodnia

Luksusowa willa w Benissa

Luksusowa willa w Benissa

Cena: 2 500 000 €

Wielkanoc w Hiszpanii Semana Santa

Semana Santa, czyli 7 dni poprzedzających Wielkanoc, to w Hiszpanii czas naprawdę niezwykły. Świąteczny charakter Wielkiego Tygodnia widać nie tylko w domach i kościołach, ale też na większości ulic hiszpańskich miast i większych wiosek.


W Polsce czas przed Wielkanocą to czas gorączkowego wysyłania pocztówek z długouchymi zającami i kupowania czekoladowych jajek wszystkim dzieciom w rodzinie.


Cartagena Wielkanoc w Hiszpanii Semana Santa

Jednak w Hiszpanii, choć wyznaje się tam teoretycznie tę samą religię katolicką, dni poprzedzające to największe chrześcijańskie święto celebruje się zupełnie inaczej. Nacisk kładziony jest tam przede wszystkim na mękę Chrystusa, a nie na jego zmartwychstanie. Hiszpanie odtwarzają przebieg jego ostatnich dni przed śmiercią podczas charakterystycznych procesji. Podczas całego Wielkiego Tygodnia odbywa się ich aż 50.

Organizacją procesji zajmują się różne bractwa, z których najstarsze, El Silencio, powstało już w 1340 roku. Ich członkowie to dziś, tak samo jak wieki temu, głównie mężczyźni, którzy biczując się i głośno lamentując wspólnie udają się spod swoich domów i parafii do miejsca, w którym umieszczona jest katedra bądź krzyż. Pod krzyż wnoszą oni drewniane, ciężkie ołtarze i święte relikwia, nierzadko pochodzące sprzed kilku wieków.

Marszowi męczenników, a w nielicznych mniej konserwatywnych regionach Hiszpanii również męczenniczek, towarzyszy akompaniament bębnów i trąb.

Pokutujący za grzechy świata członkowie procesji ubrani są w charakterystyczne szaty, zwane sanbenito. Sanbenito okrywają męczenników od stóp do głów. Szpiczaste kaptury i powłóczyste, ponure, najczęściej czarne habity nosiły kiedyś ofiary średniowiecznej inkwizycji – dziś ten ubiór jest częścią mistycznego przedstawienia, trwającego w całej Hiszpanii aż do Domingo de Ramos, czyli Niedzieli Palmowej.

Wtedy dopiero zmienia się odrobinę mroczny charakter tego święta – picaos przestają się biczować, sceny pasyjne się kończą, a ludzie na ulicach zaczynają tańczyć i cieszyć się ze zmartwychstania Chrystusa.

 

Zarezerwuj wizytę

Jak kupić?

Zbuduj Twój dom w Hiszpanii

Wynajmij nieruchomość

Pomóż stworzyć ofertę specjalnie dla Ciebie

Wypełnij poniższą ankietę. Pozwoli nam to poznać Twoje preferencje oraz bardziej ukierunkować ofertę.

Cena od (€):

Cena do (€):

Typ nieruchomości:

Liczba sypialni:

Cel nabycia:

Kiedy planujesz zakup?

Imię i Nazwisko:

Numer telefonu:

Adres e-mail:

Carisma nieruchomości w Hiszpanii:

Siedziba
w Polsce

Sopot

tel: 0048 58-621-00-31

Biura
w Hiszpanii

Costa Blanca Torrevieja

tel: 0034 673-88-09-44

Costa Blanca Calpe

tel: 0034 747-85-83-59

Costa del Sol Marbella

tel: 0034 966-44-44-35

Zapisz się do newslettera

Bądź na bieżąco i otrzymuj na Twój e-mail informacje o nowościach w naszej ofercie!

Adres e-mail:

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Kliknij zgadzam się.