Zmień język
+48 58 621 00 31 moje konto Ulubione (0)

Zaloguj się:

Nie masz jeszcze konta?

Zarejestruj się

Nie pamiętasz hasła?

Utwórz nowe hasło

Znajdź nieruchomość w Hiszpanii

Wyszukaj oferty

Jak kupić?

PORADY NASZYCH EKSPERTÓW

W tym dziale zamieszczamy cenne i praktyczne informacje dotyczące zakupu nieruchomości w Hiszpanii. Artykuły są starannie przygotowane przez naszych pracowników – ekspertów w poszczególnych dziedzinach. Zebrana tu wiedza pozwoli Państwu łatwiej podjąć decyzje, oszacować koszty i zaplanować kolejne kroki. Można tu przeczytać m.in. o: podatkach, aspektach prawnych, kosztach utrzymania domu oraz innych istotnych kwestiach dotyczących życia w Hiszpanii. Gdyby nadal nie znaleźli tu Państwo odpowiedzi na nurtujące Was pytania, jesteśmy zawsze do Waszej dyspozycji.

Lista tematów:

ZAKUP W HISZPANII KROK PO KROKU

Andrzej Bursa

Specjalista ds. sprzedaży Carisma SA, Sopot

Zakup nieruchomości w Hiszpanii nie różni się zbytnio od polskich procedur postępowania w takich przypadkach. Oczywiście w niektórych kwestiach należy uwzględnić lokalne uwarunkowania oraz specyfikę rynku.

Dokumenty potrzebne do zakupu nieruchomości w Hiszpanii:

 • Numer hiszpańskiej identyfikacji podatkowej NIE* (numero de identificacion de estranjero). Nie trzeba o niego występować od razu po rozpoczęciu współpracy z nami. Dopiero, gdy zdecydują się Państwo na zakup i rezerwację konkretnej nieruchomości, przystąpimy do złożenia dokumentów w celu wyrobienia tego numeru. W osobnym artykule znajdują się informacje dotyczące tej procedury.
 • Potwierdzenie otwarcia konta w hiszpańskim banku
 • Paszport lub dowód osobisty
 • Kopia paszportu lub dowodu osobistego

Zakup nieruchomości na rynku wtórnym

 1. Wszystko zaczyna się od podpisania umowy wstępnej (umowa kupna-sprzedaży w języku hiszpańskim). Umowa ta gwarantuje rezerwację obiektu. Oczywiście przed podpisaniem otrzymują Państwo od nas również polską wersję tej umowy.
 2. Zaliczka wpłacana przy podpisywaniu mowy wstępnej zazwyczaj wynosi od 3000 do 6000 euro.
 3. W umowie wstępnej ustalony zostaje termin aktu notarialnego oraz konto, na jakie zostanie dokonana wpłata depozytu – 10% wartości nieruchomości. Wpłata depozytu jest dokonywana zazwyczaj jedynie w sytuacji, gdy termin spotkania z notariuszem jest odległy w czasie o ponad miesiąc od daty rezerwacji.
 4. Kolejnym krokiem jest podpisanie aktu notarialnego. Wtedy zostaje wpłacona pozostała część wartości sprzedaży. Akt notarialny podpisywany jest w języku hiszpańskim. Dla potrzeb Klienta zamawiany jest tłumacz. Może być także obecny Państwa adwokat. Wszystkie nazwiska osób obecnych przy podpisaniu aktu notarialnego są ujęte w umowie.

Zakup nieruchomości nowej na rynku, od firmy budowlanej

 1. I tym razem wszystko zaczyna się od podpisania umowy wstępnej (kupna- sprzedaży) pomiędzy Klientem a firmą budowlaną.
 2. Przy podpisaniu umowy wpłacana jest zaliczka w wysokości od 3000 do 6000 euro. Gwarantuje ona rezerwację obiektu.
 3. W umowie wstępnej ustalany jest termin wpłaty własnego udziału (30-40%) na konto firmy deweloperskiej.
 4. Termin wizyty u notariusza w celu podpisania aktu notarialnego uzależniony jest od terminu realizacji danej inwestycji i odbioru kluczy.
 5. Ewentualny kredyt zostaje uruchomiony w momencie odbioru kluczy i podpisania aktu notarialnego. Pieniądze na zakup nieruchomości nie muszą być przelewane z polskiego banku, mogą pochodzić z innych banków światowych.

Zarówno w przypadku zakupu mieszkania na rynku wtórnym, jak również od dewelopera, jeśli nie dojdzie do transakcji z winy kupującego, zadatek zostanie zatrzymany przez sprzedawcę. Jeśli zaś wina leży po stronie sprzedawcy, będzie on musiał zwrócić podwójną wartość otrzymanego zadatku (chyba że umowa stanowi inaczej). Umowę zakupu nieruchomości sporządza się w formie aktu notarialnego pod rygorem nieważności.

Zakup nieruchomości w Hiszpanii na osobę prawną, spółkę, spółdzielnię, fundację

Jeżeli chcą Państwo zakupić nieruchomość na osobę prawną, wymagane będą do tego dodatkowe dokumenty. Ich wykaz będzie zależał od formy prowadzenia działalności gospodarczej. Każdorazowo dostarczymy Państwu listę dokumentów dostosowaną do konkretnego przypadku.

Warunki zakupu nieruchomości na kredyt

Wielkim ułatwieniem dla inwestorów z Polski jest korzystna oferta kredytu hipotecznego, którą oferują banki hiszpańskie.

Oto kilka istotnych informacji z tym związanych:

 • Kredyt hipoteczny w Hiszpanii można uzyskać do 70% wartości nieruchomości (w zależności od decyzji banku)
 • Oprocentowanie kredytów hipotecznych w Hiszpanii waha się w zależności od banku i podlega także negocjacji (możemy Państwu pomóc w ich prowadzeniu). Oprocentowanie wynosi od 3,5% do 3,8%  w skali roku.
 • Kredyt można rozłożyć na okres do 30 lat, maks. do 75. roku życia.

Aby uzyskać kredyt na zakup nieruchomości w Hiszpanii, trzeba spełnić odpowiednie warunki. Dokumenty niezbędne od obywateli Polskich wykonujących pracę w Polsce lub prowadzących działalność to:

 • zaświadczenie z banku o posiadaniu konta - opinia bankowa (przetłumaczone na j. hiszpański);
 • wykaz uzyskanego dochodu za rok ubiegły lub za rok bieżący - bilans (przetłumaczone na j. hiszpański - np. PIT rozliczeniowy z US);
 • aktualne zaświadczenie o zarobkach (w przypadku wykonywania pracy) (przetłumaczone na j. hiszpański);
 • kserokopia paszportu;
 • wyciąg z BiK-u;
 • numer N.I.E.

Dla obywateli Polskich wykonujących pracę lub prowadzących działalność w GB, Irlandii:

 • wyciąg z konta z ostatnich 3 miesięcy;
 • Payslips z ostatnich 3 wypłat;
 • Tax Return lub P60;
 • numer N.I.E.;
 • Credit Report - Equifax lub Experian (GB) lub ICB (Irlandia).

Carisma rzetelnie i fachowo przeprowadzi Państwa przez cały proces uzyskiwania kredytu hipotecznego na wymarzony dom w Hiszpanii. Dzięki naszym długoletnim, dobrym kontaktom z lokalnymi bankami, większość wniosków o kredyty hipoteczne, które negocjujemy i realizujemy, zwieńczonych jest sukcesem.

PODATKI I KOSZTY PRZY ZAKUPIE NIERUCHOMOŚCI

Anna Nowakowska

Specjalista ds. sprzedaży Carisma SA, Sopot

Koszty zakupu nieruchomości w Hiszpanii to około 11% - 14,5%  wartości nieruchomości. Poniżej dokładnie opisujemy, co się na nie składa.

Forma finansowania Gotówka Gotówka Kredyt Kredyt
Rynek Pierwotny Wtórny Pierwotny Wtórny
Podatek od przeniesienia 10% 10% 10% 10%
Notariusz Stawka zależy od wartości nieruchomości* Stawka zależy od wartości nieruchomości*

1. Stawka zależy od wartości nieruchomości*

2. Opłata za akt notarialny kredytu hipotecznego

1. Stawka zależy od wartości nieruchomości*

2. Opłata za akt notarialny kredytu hipotecznego

Podatek skarbowy AJD 1.5% od wartości nieruchomości x 1.5% od wartości nieruchomości i 1.5% od wartości kredytu 1.5% od wartości kredytu
Wpis do księgi wieczystej Stawka zależy od wartości nieruchomości* Stawka zależy od wartości nieruchomości*

 

Stawka zależy od wartości nieruchomości*

 

 

Stawka zależy od wartości nieruchomości*

 

Wycena nieruchomości x x 300-500€ 300-500€
Prowizja bankowa za otwarcie kredytu (jednorazowa) x x 1 - 2% 1 - 2%
Razem 12,5% 11% 13,5 - 14,5%  12 - 13%

*W przypadku zakupu za gotówkę wszystkie koszty zakupu należy uiścić w ciągu 30 dni roboczych od podpisania aktu notarialnego.

Jeżeli zaciągamy kredyt hipoteczny, bank wymaga, żeby środki na pokrycie kosztów zakupu oraz kwota pozostała do pełnej ceny znalazły się przed podpisaniem aktu notarialnego na prywatnym koncie Klienta powiązanym z udzielonym kredytem hipotecznym. Najpóźniej na 1 dzień przed aktem.

HISZPAŃSKI NUMER IDENTYFIKACJI PODATKOWEJ N.I.E.

 

 

W przypadku Państwa decyzji o zakupie i rezerwacji konkretnej nieruchomości niezbędne jest przystąpienie do złożenia dokumentów w celu wyrobienia sobie numeru N.I.E. Jest to prosta i nieskomplikowana procedura. N.I.E. to osobisty identyfikator nadawany obcokrajowcom (także rezydentom) prowadzącym transakcje finansowe w Hiszpanii. Pod tym numerem będą Państwo zarejestrowani w tutejszej instytucji podatkowej. Jest on także niezbędny do uzyskania prawa własności nieruchomości, do opłaty podatków, zawarcia umów o dostawę prądu i wody, zakupu i rejestracji samochodu, zawarcia umowy o pracę itp. O numer N.I.E. można ubiegać się w oddziale dla obcokrajowców placówki policyjnej (Policía Nacional).

W celu otrzymania numeru N.I.E. należy przedstawić:

 • ważny paszport lub dowód osobisty (nowy) + 2 kserokopie tego dokumentu;
 • dwa aktualne zdjęcia legitymacyjne;
 • wypełniony wniosek (można otrzymać w urzędzie);
 • należy również podać cel uzyskania tego dokumentu, np. kupno mieszkania, umowa o pracę, rozpoczęcie własnej działalności itp.

Okres oczekiwania na wydanie dokumentu to od 1 do 30 dni, w zależności od ilości złożonych wniosków w danej miejscowości (najczęściej jednak są to 3 dni robocze). Za nadanie Numeru Identyfikacji Cudzoziemca należy wnieść opłatę administracyjną w wysokości 10 euro. CARISMA pomoże Państwu w sprawnym i bezstresowym załatwieniu wszystkich tych formalności.

KOSZTY UTRZYMANIA NIERUCHOMOŚCI W HISZPANII

 

 

Koszty utrzymania nieruchomości w Hiszpanii, bez względu na to czy jest to willa, czy też apartament, są dużo niższe niż w naszym kraju. Przykład: dla mieszkania o powierzchni około 60 m2, posiadającego dwie sypialnie i salon, usytuowanego na osiedlu z basenem, czynsz, tzw. „comunidad”, wahać się będzie w granicach od 50 euro miesięcznie, płatne co 6 lub 12 miesięcy.

Wysokość opłat warunkuje głównie wielkość i jakość części wspólnych dla danej lokalizacji, czyli: ogrodów i basenów, ilość wind w budynkach, obecność ochrony, rozległość terenu itp.

W przypadku własnego domu z działką nie ma żadnych opłat czynszowych, chyba że dana nieruchomość leży na terenie osiedla i posiada części wspólne.

Do kosztów podanych wyżej dochodzi jeszcze roczny podatek od nieruchomości, tzw. „IBI”. Jego wysokość ustalana jest przez lokalne władze gminne indywidualnie dla każdej nieruchomości i jest on płatny raz w roku, w październiku. Wysokość zależy od wielkości i położenia nieruchomości, np. przy apartamencie o powierzchni około 60 m2 w okolicach Alicante, Torrewieja i Orihuela Costa waha się on między 200€ a 400€ za rok. Za dom o pow. 180m2 na działce 400m2 zapłacimy nie więcej niż 600€.

Opłat za energię elektryczną w Hiszpanii dokonuje się co 2 miesiące, a za wodę co 3 (w ten rachunek wliczony jest również wywóz śmieci, sprzątanie ulic oraz oświetlenie ulic i urbanizacji, tzw. podatek Basura Tax). Energia to koszt około 0,1526 €/ kWh. Przeciętnie rachunek za energię elektryczną w Hiszpanii to około 70€/miesięcznie (2 osoby) - jeżeli używa się klimatyzacji, to około 120€. Rachunek za wodę to średnio 30 €/miesięcznie (2 osoby), przy podlewaniu ogrodu nieco więcej.

Istotnym czynnikiem wpływającym na niskie opłaty czynszowe na południowych wybrzeżach Hiszpanii są wysokie temperatury powietrza. Na Costa Blanca i Costa del Sol nie potrzebujemy centralnego ogrzewania, gdyż w tych miejscach jest prawie zawsze ciepło. A w miesiącach zimowych wystarczy klimatyzacja lub małe piecyki różnego typu.

WYNAJEM NIERUCHOMOŚCI W HISZPANII

Justyna Szyc

Marketing Carisma S.L Calpe

Gdy decydujemy się na zakup domu w Hiszpanii i chcemy w nim spędzać jedynie kilka miesięcy w roku, doskonałym rozwiązaniem finansowym jest wynajmowanie lokalu na czas, kiedy w nim nie mieszkamy. Opcja ta przynosi regularne zyski, znacznie przekraczające raty kredytowe za nieruchomość.

Musimy dobrze się zastanowić, gdzie chcemy, aby nasz dom się znajdował. Czy ma być to spokojna wieś czy centrum rozrywkowego miasta.

Przy zakupie nieruchomości warto pomyśleć o takich dodatkach jak basen albo piękny ogród, dzięki którym nasza oferta na pewno stanie się jeszcze atrakcyjniejsza. W sprawie konsultacji dotyczącej wynajmu nieruchomości w Hiszpanii zapraszamy do kontaktu z pracownikami firmy Carisma.

OPIEKA I ZARZĄDZANIE PAŃSTWA NIERUCHOMOŚCIĄ W HISZPANII

Firma Carisma poprzez wieloletnie doświadczenie i profesjonalne podejście do Klienta oferuje fachową opiekę nad nieruchomościami. Nasze usługi staramy się dopasowywać do Państwa indywidualnych potrzeb. Wasza posiadłość znajdzie się pod opieką kompetentnego i przyjaznego zespołu, który zajmie się domem jak swoim własnym. Podczas Państwa nieobecności w pełni zadbamy o jego bezpieczeństwo i porządek. Posiadamy biura w Hiszpanii: w Alicante i w Marbella (około 60 kilometrów od Malagi). Mamy oferty sprzedaży nieruchomości z różnych regionów Hiszpanii, ale koncentrujemy się na tych najatrakcyjniejszych, czyli na Costa Blanca i Costa del Sol; tam też znajdują się biura naszej firmy.

KLIMAT NA POŁUDNIOWYCH WYBRZEŻACH

Cudowna pogoda i łagodny klimat to jeden z głównych argumentów decydujących o zakupie nieruchomości właśnie na Costa Blanca i Costa del Sol. Występują tu upalne lata i łagodne zimy. Słońce świeci przez prawie cały rok, a temperatura nawet zimą nie spada poniżej 15 stopni Celsjusza.

W okolicy Torrovieja (Costa Blanca) znajdują się solne laguny. Słone jeziora parują i opary soli tworzą mikroklimat, bardzo dobrze wpływający na układ oddechowy i krwionośny. Dookoła lagun stworzono ścieżki rowerowe i dla pieszych, więc warto korzystać tu z aktywnych spacerów. A wzdłuż brzegów ustawione są punkty obserwacyjne, z których możemy podglądać różne gatunki ptaków.

 

HISZPAŃSKA MENTALNOŚĆ

Hiszpanie kochają życie i lubią je sobie bez przerwy uprzyjemniać. Mają także tendencję do wrodzonej towarzyskości. Ludzie tutaj do pewnego stopnia liczą się z czasem, ale zazwyczaj bardziej istotna jest dla nich rozrywka. Z pewnością nie pozwalają, by rządził nimi zegar.

Dla większości Hiszpanów priorytetem jest rodzina. Odczuwają silny związek ze swoim pueblo (miasteczkiem) lub wioską, z której pochodzą. Wiadomo także, że kochają jeść i tańczyć. Hiszpańska kuchnia jest jedną z najciekawszych i najbogatszych w całej Europie. Opiera się głównie na warzywach i owocach morza, a najpopularniejsze danie to paella.

Nieważne w jakiej części kraju się znajdziemy, zawsze jest duże prawdopodobieństwo, że natkniemy się na trwającą właśnie fiestę. Każde miasto, nawet najmniejsze, czci swojego patrona, świętych czy choćby zmianę pory roku - procesjami, korridami, odtwarzaniem dawnych bitew, pradawnymi obrządkami lub pielgrzymką do odległego sanktuarium. Fiesty to czas zabawy, śpiewu, tańca i jedzenia.

Pamiętajmy również, iż sjesta w Hiszpanii to rzecz święta. Rytm dnia tutaj wyznacza temperatura. Gdy słupki rtęci pokazują 45 stopni w cieniu, nie warto ryzykować udaru słonecznego i kto może, chowa się w domu. Dlatego życie na ulicach w godzinach od 14 do 17 zamiera. Liczmy się więc z tym, że większość sklepów i banków będzie w tym czasie zamknięta.

ZAKUP NIERUCHOMOŚCI - NAJCZĘŚCIEJ ZADAWANE PYTANIA

Anna Marciniak

Specjalista ds. sprzedaży Carisma S.L Calpe

1. Czy życie w Hiszpanii jest drogie?

Nie, koszty w Hiszpanii podobne są do tych w Polsce, a niektóre artykuły spożywcze mogą być nawet tańsze niż w naszym kraju. Wydatki na utrzymanie prezentują się prawie identycznie, a opłaty za czynsz, prąd i wodę często okazują się niższe.

2. Czy Polak może podjąć legalną pracę w Hiszpanii?

Jak najbardziej. Po wejściu Polski do UE obywatele naszego kraju nie potrzebują żadnych dodatkowych pozwoleń, aby podjąć pracę w Hiszpanii. Nie ma żadnych ograniczeń.

3. Jak otworzyć własny biznes w Hiszpanii?

Od kiedy Polska stała się członkiem UE nie są wymagane żadne dodatkowe zezwolenia na otwarcie i prowadzenie własnej działalności gospodarczej. Proces otwierania firmy za to przebiega znacznie szybciej i jest prostszy w realizacji.

4. Jak wygląda opieka medyczna w Hiszpanii?

System opieki medycznej w Hiszpanii ma wysoki poziom i jest bezpłatnie dostępny dla emerytowanych mieszkańców Unii Europejskiej. Honorowane są również płatne, międzynarodowe ubezpieczenia zdrowotne.

5. Jak najłatwiej i najtaniej dostać się na południowe wybrzeża Hiszpanii?

Loty do Alicante na lotnisko El Altet

Loty bezpośrednie:

Kraków - Alicante z liniami lotniczymi Ryanair:

 • lipiec - wrzesień: poniedziałek, środa, piątek i niedziela (tam i z powrotem)
 • czerwiec - październik: poniedziałek, środa i piątek (tam i z powrotem)

Warszawa (Modlin) - Alicante z liniami lotniczymi Ryanair:

 • kwiecień - październik: wtorek, czwartek i sobota (tam i z powrotem)
 • listopad - marzec: wtorek i sobota (tam i z powrotem)

Wrocław - Alicante z liniami lotniczymi Ryanair:

 • środa - niedziela (tam i z powrotem)

Gdańsk - Alicante z liniami lotniczymi Ryanair:

 • środa i niedziela (tam i z powrotem)

Poznań - Alicante z liniami lotniczymi Ryanair:

 • kwiecień - październik: środa i niedziela (tam i z powrotem)
 • listopad - marzec: czwartek (tam i z powrotem) 

inne opcje:

 • z Warszawy, Gdańska, Poznania, można dotrzeć do Alicante także przez Barcelonę
 • Z Barcelony do Alicante i Malagi dolecimy liniami Vueling, obsługującymi przeloty wewnątrz Hiszpanii.
 • z Wielkiej Brytanii (z Londynu, Manchesteru, Liverpoolu, Bristolu, Birmingham, Leeds, Sheffield, Newcastle) codziennie odbywa się kilkanaście lotów do Alicante;
 • Z miast niemieckich ( Berlina, Hamburga, Hanoveru, Frankfurtu  dolecimy do Alicante każdego dnia tygodnia liniami Ryanair.
 • odbywają się również loty z Wielkiej Brytanii do Murcji (lotnisko San Javier);
 • własnym samochodem czeka nas około 3000 kilometrów drogi z Polski do Hiszpanii;
 • na hiszpańskich lotniskach znajdują się wypożyczalnie samochodów.

6. Dlaczego warto sprzedać nieruchomość poprzez firmę Carisma?

 1. Wycena nieruchomości - przyjedziemy do Państwa i osobiście wycenimy wartość domu. Następnie umieścimy ogłoszenie w naszej ofercie sprzedaży, a także doradzimy, jak najszybciej i najkorzystniej sprzedać nieruchomość – na podstawie obecnej sytuacji na hiszpańskim rynku nieruchomości
 2. Współpraca – najważniejsza jest dobra i owocna współpraca. Zadowolenie naszych klientów stawiamy na pierwszym miejscu. Oferujemy jasny system prowizji oraz uczciwe negocjacje. Dla nas równie istotny jest sprzedający, jak i kupujący klient.
 3. Ekspozycja nieruchomości - nieruchomości na naszej stronie przeglądają klienci z całej Europy. Współpracujemy z dziesiątkami firm i agentami nieruchomości z różnych krajów. Również na innych witrynach poświęconych sprzedaży nieruchomości, Państwa dom zobaczą setki potencjalnych chętnych.
 4. Profesjonalna obsługa – od początku działalności firmy, naszym założeniem było wprowadzać i działać według europejskich standardów sprzedaży nieruchomości. Nie pobieramy opłat od obydwu stron, czyli kupującego i sprzedającego, jak robią to inne agencje. W Carismie cały proces transakcji przebiega jasno i klarownie dla każdego klienta.

7. Jak wygląda podróż inwestycyjna?

Odpowiedz na to pytanie znajduje się na podstronie Wizyta inwestycyjna w Hiszpanii

8.  Co oznacza pojęcie „rezydenta”w świetle Ustawy z 2002 roku?

Wg definicji ustawowej rezydentem są:

 • osoby fizyczne mające miejsce zamieszkania w kraju, osoby prawne i inne jednostki organizacyjne mające siedzibę w kraju, posiadające zdolność nabywania praw i zaciągania zobowiązań we własnym imieniu;
 • znajdujące się w kraju oddziały, przedstawicielstwa i przedsiębiorstwa utworzone przez nierezydentów.
 • polskie przedstawicielstwa dyplomatyczne, urzędy konsularne i inne polskie przedstawicielstwa oraz misje specjalne korzystające z immunitetów i przywilejów dyplomatycznych i konsularnych.

Nierezydentem natomiast ustawowo są:

 • osoby fizyczne mające miejsce zamieszkania za granicą, osoby prawne i inne podmioty mające siedzibę za granicą, posiadające zdolność nabywania praw i zaciągania zobowiązań we własnym imieniu; nierezydentami są również znajdujące się za granicą oddziały, przedstawicielstwa i przedsiębiorstwa utworzone przez rezydentów;
 • obce przedstawicielstwa dyplomatyczne, urzędy konsularne, misje specjalne i organizacje międzynarodowe oraz inne obce przedstawicielstwa korzystające z immunitetów i przywilejów dyplomatycznych lub konsularnych na  mocy umów, ustaw lub powszechnie ustalonych zwyczajów międzynarodowych.

Słowniczek pomocny przy zakupie nieruchomości w Hiszpanii:

 • Abogado - prawnik, adwokat;
 • Escritura - akt własności nieruchomości;
 • Gestor commercial - urzędnik w banku odpowiedzialny za udzielanie kredytów hipotecznych pod nieruchomości;
 • Hipoteca - kredyt hipoteczny w banku, hipoteka bankowa na nieruchomości;
 • Notaria - notariat, biuro notariusza, gdzie podpisywany jest akt własności nieruchomości;
 • Se alquila - na wynajem;
 • Se vende - na sprzedaż;
 • Vendido - sprzedane;
 • Suma - podatki od nieruchomości, samochodu, podatek katastralny od nieruchomości.
 • gastos comunes - koszty prądu, wody, gazu;
 • cocina equipada - kuchnia z wyposażeniem;
 • reformado - odnowione;
 • fianza - kaucja;

OPŁACALNOŚĆ INWESTYCJI

Andrzej Bursa

Specjalista ds. sprzedaży Carisma SA, Sopot

Po trwającym prawie 14 lat intensywnym wzroście gospodarczym, w roku 2008 gospodarka hiszpańska wkroczyła w fazę wyraźnego spowolnienia. Wzrost PKB w 2008 wyniósł 1,2%. Zaistniała sytuacja społeczno-gospodarcza w Hiszpanii miała znaczący wpływ na zmianę wartości nieruchomości w tym kraju.

Jednak analizując opłacalność inwestycyjną w zakresie zakupu nieruchomości w tym kraju, należy pamiętać, że Hiszpania jest potęgą turystyczną Europy. Średnio rocznie Hiszpanię odwiedza 60 mln turystów, a wpływy z turystyki międzynarodowej wyniosły w 2008 roku 61,6 mln euro (dane UNWTO).

Jest to najwyższy wynik ze wszystkich osiągniętych przez europejskie kraje. Według prognoz Światowej Organizacji Turystyki Hiszpania co najmniej do roku 2020 nadal będzie znajdować się na wysokiej pozycji w sektorze turystycznym.

To właśnie w tym kraju najlepiej zakupić nieruchomość, ze względu na jego bardzo duży potencjał inwestycyjny. Korekta wartości nieruchomości, szacowana na około 30%, oraz pojawianie się na rynku obiektów przejętych przez banki, dają Państwu niebywałą okazję do wyjątkowo korzystnego zakupu wymarzonego apartamentu lub domu w tym pięknym i słonecznym kraju.

Należy podkreślić, że to właśnie Hiszpania spośród wszystkich krajów naszego kontynentu cieszy się największym uznaniem wśród Klientów, przede wszystkim z uwagi na największy potencjał inwestycyjny i zyski z tytułu stale rozwijającego się sektora turystycznego.

Zapytaj nas
online
Wypełnij formularz a my odezwiemy się do Ciebie!
lub zadzwoń
+48 58 621 00 31
Dogodna pora kontaktu:

* - pola obowiązkowe

Zarezerwuj wizytę Mówimy po polsku, angielsku, hiszpańsku, niemiecku
Zapisz się do newslettera
Zadaj nam pytanie online

Carisma Nieruchomości w Hiszpanii:

Biurow Polsce
Siedziba w Hiszpanii

Costa Blanca Calpe:

+34 966 444 435
Biura w Hiszpanii

Costa Blanca Calpe:

+34 966 444 435

Costa Blanca Torrevieja:

+34 678 347 321

Costa del Sol Marbella:

+34 966 444 435

Zapisz się do newslettera

Bądź na bieżąco i otrzymuj na Twój e-mail informacje o nowościach w naszej ofercie!

Adres e-mail:
Polityka prywatności i cookies
Niniejsza witryna internetowa wykorzystuje pliki cookie własne oraz osób trzecich do tworzenia profili użytkowników na podstawie ich zwyczajów przeglądania, do przeprowadzania analiz statystycznych dotyczących nawigacji oraz do wysyłania treści reklamowych. Możesz zaakceptować wszystkie z nich, odrzucić je wszystkie lub skonfigurować pliki cookie, które akceptujesz i te, których nie akceptujesz, wedle własnego życzenia, klikając na przycisk ¨konfiguracja plików cookie¨. Techniczne pliki cookie nie mogą zostać odrzucone, ponieważ uniemożliwiłyby prawidłowe funkcjonowanie strony. W każdej chwili można ponownie skonfigurować ustawienia plików cookie, klikając na przycisk ¨konfiguracja plików cookie¨ znajdujący się w dolnej części naszej strony internetowej. Więcej informacji na temat plików cookie, które będziemy wykorzystywać, można znaleźć w naszej Polityce prywatności i polityce dotyczącej plików cookie. Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i Google, polityka prywatności google i warunki korzystania z usług google.
Ustawienia cookies Odrzuć wszystkie Zaakceptuj wszystkie
Ustawienia cookies

Cookies techniczne: Umożliwiają użytkownikowi poruszanie się po stronie internetowej, platformie lub aplikacji i korzystanie z różnych opcji, lub usług, które na nich istnieją, takich jak kontrola ruchu i transmisji danych, logowanie, dostęp do zastrzeżonych części, zapamiętywanie elementów składających się na zamówienie, dokonywanie zakupu, składanie wniosku o rejestrację lub udział w wydarzeniu, korzystanie z elementów bezpieczeństwa podczas nawigacji, przechowywanie treści w celu rozpowszechniania filmików lub dźwięków, lub udostępnianie treści za pośrednictwem sieci społecznościowych.

Cookies analityczne: To te, które dobrze przetworzone przez nas lub osoby trzecie, pozwalają nam na określenie liczby użytkowników, a tym samym na przeprowadzenie pomiarów i analizy statystycznej korzystania z serwisu przez jego użytkowników.

Cookes reklamowe: Są one wykorzystywane do uatrakcyjnienia reklamy dla użytkowników i zwiększenia jej wartości dla wydawców i reklamodawców. Pliki cookie są zazwyczaj używane do wybierania reklam na podstawie treści, które są istotne dla użytkownika, poprawy raportów wydajności kampanii i unikania wyświetlania reklam, które użytkownik już widział.

Aby pokazać Ci naszą lokalizację i wszystkie funkcje, które wykorzystujemy w google map, do prawidłowego funkcjonowania tego należy zaakceptować pliki cookie, które google używa do udostępnienia tej usługi. Oprócz wykorzystania ich do wyświetlania mapy używa ich do tworzenia profili użytkowników w celu analizy nawyków przeglądania stron i wysyłania reklam.

Jeżeli chcą Państwo uzyskać więcej informacji, proszę kliknąć tutaj.

Zapisz preferencje