moje konto Ulubione (0)

Zaloguj się:

Nie masz jeszcze konta?

Zarejestruj się

Nie pamiętasz hasła?

Utwórz nowe hasło

Wyszukaj

nieruchomości w Hiszpanii

Siedziba
w Polsce

Sopot

tel: 0048 58-621-00-31


Biura
w Hiszpanii

Costa Blanca Torrevieja

tel: 0034 673-88-09-44

Costa Blanca Calpe

tel: 0034 747-85-83-59

Costa del Sol Marbella

tel: 0034 966-44-44-35

Aktualności

07.05.2020

Plan otwarcia Hiszpanii po Covid-19.

Proces uruchomiania hiszpańskiej gospodarki i życia społecznego rozpoczął się 04.05.2020 i rozplanowano go w następujących po sobie w odstępie mniej więcej 2 tygodni czterech fazach (0,1,2,3). Jeżeli wszystko przebiegnie zgodnie z planem i nie będą następowały wzrosty zachorowań cykl odmrażania zakończy się pod koniec czerwca 2020 r.

czytaj dalej
07.04.2020

Zdalna praca biura podczas epidemii Covid - 19.

Jeżeli maja Państwo pytania lub potrzebują pomocy, pracownicy Carisma są do Państwa dyspozycji

czytaj dalej

Oferty tygodnia

Luksusowa willa w Benissa

Luksusowa willa w Benissa

Cena: 2 500 000 €

Hiszpańskie święta

Święta w Hiszpanii

Święto narodowe jest zawsze wyjątkowym dniem w danym kraju. Po pierwsze to dzień wolny od pracy, co daje możliwość przyjemnego spędzenia czasu z rodziną i znajomymi. A po drugie może być ciekawym doświadczeniem dla turystów, dla których to okazja, aby poznać historię, kulturę i tradycję mieszkańców.
Hiszpania ma swoje fiesty. Są to święta połączone z jarmarkiem, procesjami, zabawą, karnawałem i winem. Regionalne fiesty odbywają się w różnych terminach.

Mówi się, że nie ma w Hiszpanii takiego dnia, w którym nie odbywa się fiesta. Święta te trwają od jednego do dwóch dni i są zwykle dedykowane danemu patronowi.
1 stycznia obchodzi się Nowy Rok, a 6 stycznia święto Trzech Króli, będące dniem wolnym od pracy.

Potem zaczyna się okres karnawału (luty, marzec), który poprzedza Wielki Post. W tym szalonym okresie odbywają się fiesty połączone są z procesjami.

Procesje mają miejsce głównie w Santa Cruz de Tenerife, Sitges i Kadyksie. Z końcem karnawału obchodzone jest Święto Ognia w Walencji, na którym wykonuje się rzeźby z różnych materiałów, a następnie pali się je 19 marca. Na przełomie marca i kwietnia rozpoczyna się Święty Tydzień (Semana Santa) połączony z procesjami zakapturzonych pokutników.

Przemarsze te trwają od Niedzieli Palmowej do Wielkanocnej Niedzieli. Kwiecień to miesiąc targów w Sewilli, połączonych z tańcem i walkami byków. W maju odbywa się tam także Międzynarodowy Festiwal Flamenco. Jedną z najważniejszych imprez sezonu jest Fiesta de San Isidro w Madrycie, której główną atrakcją są walki byków. W czerwcu, w Hiszpanii obchodzi się Boże Ciało (Corpus Christi), największe procesje mają miejsce wówczas w Granadzie, Toledo, Sitges i na Wyspach Kanaryjskich.


Bardzo ważnym świętem dla Hiszpanów jest 25 lipca – dzień św. Jakuba. Główne uroczystości odbywają się w Santiago de Compostella, w Galicii. Wielką atrakcją dla tysięcy mieszkańców i turystów są nie tylko barwne korowody w tradycyjnych strojach, poruszające się w takt muzyki ludowej, ale także możliwość oglądania w katedrze rozhuśtanej przez ośmiu mężczyzn ogromnej, srebrnej kadzielnicy. W ten dzień miasto tętni życiem od rana do późnych godzin nocnych.


Jednym z najważniejszych świąt państwowych w Hiszpanii, jest obchodzone 12 października święto upamiętniające dzień odkrycia Ameryki przez Krzysztofa Kolumba w 1492 r. Z tej okazji organizuje się paradę wojskową (zazwyczaj w Madrycie), której przewodzi hiszpański król będący jednocześnie głową państwa oraz akrobacje lotnicze wykonywane przez samoloty należące do Sił Zbrojnych Hiszpanii.

 

Zarezerwuj wizytę

Jak kupić?

Zbuduj Twój dom w Hiszpanii

Wynajmij nieruchomość

Pomóż stworzyć ofertę specjalnie dla Ciebie

Wypełnij poniższą ankietę. Pozwoli nam to poznać Twoje preferencje oraz bardziej ukierunkować ofertę.

Cena od (€):

Cena do (€):

Typ nieruchomości:

Liczba sypialni:

Cel nabycia:

Kiedy planujesz zakup?

Imię i Nazwisko:

Numer telefonu:

Adres e-mail:

Carisma nieruchomości w Hiszpanii:

Siedziba
w Polsce

Sopot

tel: 0048 58-621-00-31

Biura
w Hiszpanii

Costa Blanca Torrevieja

tel: 0034 673-88-09-44

Costa Blanca Calpe

tel: 0034 747-85-83-59

Costa del Sol Marbella

tel: 0034 966-44-44-35

Zapisz się do newslettera

Bądź na bieżąco i otrzymuj na Twój e-mail informacje o nowościach w naszej ofercie!

Adres e-mail:

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Kliknij zgadzam się.