moje konto Ulubione (0)

Zaloguj się:

Nie masz jeszcze konta?

Zarejestruj się

Nie pamiętasz hasła?

Utwórz nowe hasło

Wyszukaj

nieruchomości w Hiszpanii

Siedziba
w Polsce

Sopot

tel: 0048 58-621-00-31


Biura
w Hiszpanii

Costa Blanca Torrevieja

tel: 0034 678-347-321

Costa Blanca Calpe

tel: 0034 966-444-435

Costa del Sol Marbella

tel: 0034 966-444-435

Aktualności

Przedstawiamy Państwu najnowszy projekt, zrealizowany przez generalnych wykonawców firmy Carisma 27.01.2022

Przedstawiamy Państwu najnowszy projekt, zrealizowany przez generalnych wykonawców firmy Carisma

Modernizacja na życzenie klienta, została przeprowadzona pod ścisłym nadzorem specjalistów.

czytaj dalej
Wesołych Świąt życzy Carisma 23.12.2021

Wesołych Świąt życzy Carisma

Z okazji zbliżających się Świąt pragniemy serdecznie podziękować wszystkim naszym Klientom, Partnerom i Przyjaciołom za zaufanie oraz współpracę w 2021 roku.

czytaj dalej

Hiszpańskie święta

Święta w Hiszpanii

Święto narodowe jest zawsze wyjątkowym dniem w danym kraju. Po pierwsze to dzień wolny od pracy, co daje możliwość przyjemnego spędzenia czasu z rodziną i znajomymi. A po drugie może być ciekawym doświadczeniem dla turystów, dla których to okazja, aby poznać historię, kulturę i tradycję mieszkańców.
Hiszpania ma swoje fiesty. Są to święta połączone z jarmarkiem, procesjami, zabawą, karnawałem i winem. Regionalne fiesty odbywają się w różnych terminach.

Mówi się, że nie ma w Hiszpanii takiego dnia, w którym nie odbywa się fiesta. Święta te trwają od jednego do dwóch dni i są zwykle dedykowane danemu patronowi.
1 stycznia obchodzi się Nowy Rok, a 6 stycznia święto Trzech Króli, będące dniem wolnym od pracy.

Potem zaczyna się okres karnawału (luty, marzec), który poprzedza Wielki Post. W tym szalonym okresie odbywają się fiesty połączone są z procesjami.

Procesje mają miejsce głównie w Santa Cruz de Tenerife, Sitges i Kadyksie. Z końcem karnawału obchodzone jest Święto Ognia w Walencji, na którym wykonuje się rzeźby z różnych materiałów, a następnie pali się je 19 marca. Na przełomie marca i kwietnia rozpoczyna się Święty Tydzień (Semana Santa) połączony z procesjami zakapturzonych pokutników.

Przemarsze te trwają od Niedzieli Palmowej do Wielkanocnej Niedzieli. Kwiecień to miesiąc targów w Sewilli, połączonych z tańcem i walkami byków. W maju odbywa się tam także Międzynarodowy Festiwal Flamenco. Jedną z najważniejszych imprez sezonu jest Fiesta de San Isidro w Madrycie, której główną atrakcją są walki byków. W czerwcu, w Hiszpanii obchodzi się Boże Ciało (Corpus Christi), największe procesje mają miejsce wówczas w Granadzie, Toledo, Sitges i na Wyspach Kanaryjskich.


Bardzo ważnym świętem dla Hiszpanów jest 25 lipca – dzień św. Jakuba. Główne uroczystości odbywają się w Santiago de Compostella, w Galicii. Wielką atrakcją dla tysięcy mieszkańców i turystów są nie tylko barwne korowody w tradycyjnych strojach, poruszające się w takt muzyki ludowej, ale także możliwość oglądania w katedrze rozhuśtanej przez ośmiu mężczyzn ogromnej, srebrnej kadzielnicy. W ten dzień miasto tętni życiem od rana do późnych godzin nocnych.

Jednym z najważniejszych świąt państwowych w Hiszpanii, jest obchodzone 12 października święto upamiętniające dzień odkrycia Ameryki przez Krzysztofa Kolumba w 1492 r. Z tej okazji organizuje się paradę wojskową (zazwyczaj w Madrycie), której przewodzi hiszpański król będący jednocześnie głową państwa oraz akrobacje lotnicze wykonywane przez samoloty należące do Sił Zbrojnych Hiszpanii.

Día Nacional del País Valenciano

09 października w całym regionie Walencji obchodzone jest narodowe święto Wspólnoty Walenckiej, upamiętnia nadejście w 1238 r. króla Jaime I, które zakończyło panowanie muzułmanów.

W tym samym czasie odbywa się także w Walencji festiwal fajerwerków oraz święto Sant Donis, patrona zakochanych (zwane także świętem chusteczki).

Zakochani tego dnia obdarowują się marcepanowymi, kolorowymi cukierkami w kształcie regionalnych owoców i warzyw zawiniętymi w chusteczkę. Dzień jest wolny od pracy na ulicach odbywają się kolorowe pochody i procesje a wieczorem pokaz fajerwerków nad rzeką Turia. Jak wiadomo Hiszpanie potrafią jak nikt świętować, więc klimat i zabawa tego dnia zawsze jest wspaniała.

Zarezerwuj wizytę

Mówimy po polsku, angielsku, hiszpańsku, niemiecku

Zapisz się do newslettera

Zadaj nam pytanie online

Carisma nieruchomości w Hiszpanii:

Siedziba
w Polsce

Sopot

tel: 0048 58-621-00-31

Biura
w Hiszpanii

Costa Blanca Torrevieja

tel: 0034 678-347-321

Costa Blanca Calpe

tel: 0034 966-444-435

Costa del Sol Marbella

tel: 0034 966-444-435

Zapisz się do newslettera

Bądź na bieżąco i otrzymuj na Twój e-mail informacje o nowościach w naszej ofercie!

Adres e-mail:
Zobacz nasz film z Piotrem Fronczewskim

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Kliknij zgadzam się.