moje konto Ulubione (0)

Zaloguj się:

Nie masz jeszcze konta?

Zarejestruj się

Nie pamiętasz hasła?

Utwórz nowe hasło

Wyszukaj

nieruchomości w Hiszpanii

Siedziba
w Polsce

Sopot

tel: 0048 58-621-00-31


Biura
w Hiszpanii

Costa Blanca Torrevieja

tel: 0034 678-347-321

Costa Blanca Calpe

tel: 0034 966-444-435

Costa del Sol Marbella

tel: 0034 966-444-435

Aktualności

Hiszpańskie wybrzeża z największą liczbą plaż oznaczonych niebieską flagą 2022r. 21.07.2022

Hiszpańskie wybrzeża z największą liczbą plaż oznaczonych niebieską flagą 2022r.

Sygnatura błękitnej flagi od 30 lat wyróżnia najlepsze plaże na świecie.

czytaj dalej

Oferty tygodnia

Luksusowa posiadłość w Benissa

Luksusowa posiadłość w Benissa

Cena: 2 350 000 €

5 500 000 €

(-57%)

Lotniska w Hiszpanii

Lotniska w Hiszpanii

Przedstawiamy Państwu listę portów lotniczych znajdujących się na terenie Hiszpanii, zarówno na Półwyspie Iberyjskim, na Balearach, jak również na Wyspach Kanaryjskich, na Teneryfie, Gran Canaria i wyspie Fuerteventura. Przekażemy w tym rozdziale wszelkie informacje dotyczące hiszpańskich lotnisk, połączeń lotniczych oraz jak dostać się drogą powietrzną do wybranego miejsca w Hiszpanii.

Znajduje tu się ponad 60 portów lotniczych. Wiele z nich jest świetnie skomunikowanych z większymi hiszpańskimi miejscowościami, jak również z Portugalią, Francją i Wielką Brytanią. Każde lotnisko na świecie posiada swój unikalny 3-literowy kod (z ang. Location Identifier), który identyfikuje dany port. Jest to ułatwienie dla kontrolerów ruchu lotniczego, pilotów, agencji podróży, przewoźników bagażu na lotnisku i wszystkich innych z branży lotniczej – wygodniej posługiwać się 3-literową formułą, niż całą nazwą danego lotniska.


Lotnisko w La Coruña


Port lotniczy A Coruña znajduje się na północno-zachodnim krańcu Hiszpanii. Jego kod to LCG. Znane jest też pod nazwą Alvedro Airport. Lotnisko leży w miejscowości Culleredo, oddalonej niecałe 10 kilometrów od centrum La Corunii. Port obsługuje firma AENA. To hiszpańskie przedsiębiorstwo, odpowiedzialne za zarządzanie większością lotnisk w Hiszpanii oraz za kontrolę ruchu lotniczego w kraju.


Lotnisko w Albacete


Kod lotniska w Albacete to ALB. Port znajduje się w hiszpańskiej Kastylii La Manchy, w pobliżu bazy wojskowej Los Llanos Air Base. Jest to mało znaczące lotnisko w Hiszpanii, ale jedyne w regionie Kastylia i La Mancha. Otworzono jr dopiero w 2003 roku, obecnie ma połączenia lotnicze tylko na Baleary oraz do Ciudad Real.


Lotnisko Alicante


Kod lotniska w Alicante to ALC. Port lotniczy El Altet usytuowany jest 10 kilometrów na południe od centrum kurortu Alicante i w takiej samej odległości od Elche. Jedno z najpopularniejszych lotnisk w Hiszpanii i największe w prowincjach Alicante i Murcja. Administracyjnie podlega jednak Elche. Ponad 80% połączeń lotniczych to loty międzynarodowe tanich linii lotniczych, głównie z Wielkiej Brytanii, Niemiec, Holandii i Irlandii. Również tanimi liniami Ryanair polecimy z Alicante do Polski. Lokalne połączenia z El Altet to: Madryt, Barcelona oraz Palma de Mallorca. W marcu 2011 roku otwarto nowy terminal.


Lotnisko Almeria


Ten port lotniczy (LEI) oddalony jest od centrum Almerii niecałe 10 kilometrów. Międzynarodowe lotnisko wyróżnia się nowoczesną i wysoką jakością usług. Mamy stąd regularne połączenia z Wielką Brytanią. Linie EasyJe oraz Iberia są największymi przewoźnikami na tym porcie. Jest drugim najbardziej ruchliwym lotniskiem w Andaluzji, zaraz po porcie w Maladze.


Lotnisko Asturias


Lotnisko (OVD) obsługuje największe miasto w regionie, Oviedo. Znajduje się w miejscowości Castrillon w Santiago del Monte, oddalone 15 kilometrów od Aviles, 40 od Gijon. Mamy tu najwięcej połączeń z Madrytem, Barceloną i Teneryfą. Polecimy stąd do Wielkiej Brytanii, Francji i Belgii. Najwięksi przewoźnicy to Air Berlin i Easy Jet oraz Iberia. Inne porty w pobliżu to lotnisko w Leon (114 kilometrów), Santander (180 kilometrów), La Coruna (192 kilometry).


Lotnisko Badajoz


Port znajduje się niecałe 15 kilometrów od centrum Badajoz w hiszpańskiej Ekstramadurze. Jest jednym z najmniej ruchliwych lotnisk w Hiszpanii. Inne porty lotnicze w okolicy usytuowane są w Sewilli (184 kilometry), w Lizbonie (200 km), w Cordobie (208 km).


Lotnisko Barcelona


Kod lotniska El Prat to BCN. Znajduje się niecałe 15 kilometrów na południowy zachód od Barcelony, w hiszpańskiej Katalonii. Port usytuowany jest w obszarze administracyjnym miejscowości El Prat de Llobregat, Viladecans, oraz Sant Boi. To drugie co do wielkości lotnisko w Hiszpanii, zaraz po Barajas w Madrycie. Polecimy stąd do krajów europejskich, Afryki oraz Ameryki Północnej i Południowej.


Lotnisko Bilbao


Jedno z największych lotnisk w kraju Basków, jego kod to BIO. Znajduje się niecałe 10 kilometrów od centrum Bilbao. Port został zaprojektowany przez Santiago Calatrava, jednego z najsławniejszych hiszpańskich architektów. Linie obsługujące lotnisko to Aer Lingus, Air Berlin, Air France, EasyJet, Iberia i Lufthansa.


Lotnisko Burgos


Lotnisko (BRG) znane pod nazwą Villafria, zlokalizowane jest 4 kilometry od miasta Burgos. Ma mniejsze znaczenie od innych hiszpańskich portów lotniczych. Nie obsługuje lotów międzynarodowych, oprócz kilku do Paryża w sezonie turystycznym. Możemy tu skorzystać z połączeń na Ibizę, do Barcelony, Palma de Mallorca, Alicante, Faro w Portugalii, Malagi i Menorci na Balearach. Linie obsługujące lotnisko to Good Fly, Iberia oraz Air Nostrum.


Lotnisko Ciudad Real


Ten port lotniczy (LERL) znajduje się w pobliżu autostrady A-43 z Madrytu do Sewilli. Na lotnisko można dostać się szybkimi kolejami hiszpańskimi AVE. To tylko 50 minut jazdy z Madrytu, 50 z Cordoby, a także niecałe 2 godziny z Sewilli i Malagi, znajdujących się na wybrzeżu Costa del Sol. Linie obsługujące lotnisko Ciudad Real to Ryanair oraz Air Berlin.


Lotnisko Cordoba


Port (ODB) znajduje się 6 kilometrów od miasta Cordoba w Andaluzji. To mało znaczący port. Inne, najbliższe lotniska mieszczą się w: Maladze (oddalone o 135 kilometrów), Moron (101 kilometrów), Granadzie (120 kilometrów) i w Sewilli (104 kilometry).


Lotnisko Girona


Jedno z najważniejszych portów lotniczych (GRO) w Hiszpanii, obsługujące pasażerów odwiedzających wybrzeże Costa Brava. Hiszpańska nazwa lotniska to Aeropuerto de Girona Costa Brava. Od Girony jest oddalone niecałe 15 kilometrów i leży w pobliżu miejscowości Vilobi d'Onyar na północno-wschodnim wybrzeżu Katalonii. Port jest doskonale skomunikowany z kurortami na Costa Brava, z Barceloną i Pirenejami.


Lotnisko Granada


Ten port lotniczy (GRX) usytuowany jest w Andaluzji. Z lotniska w dużej mierze korzystają turyści odwiedzający Granadę, miasto bogate w zabytki i atrakcje. Port leży w miejscowości Chauchina (około 15 kilometrów od Granady), a jego pełna nazw brzmi Federico Garcia Lorca Granada Jaen. Jest najbardziej ruchliwym lotniskiem w Hiszpanii, pod względem połączeń lokalnych.

Lotnisko Huesca


Port znajduje się w niewielkiej miejscowości Monflorite-Lascasas, niecałe 10 kilometrów od miasta Huesca. To lokalne lotnisko, obsługujące loty do Madrytu, La Corunii i Walencji. Port zasadniczo nastawiony jest na turystów zmierzających w stronę kurortów w Pirenejach.


Lotnisko Jerez de la Frontera


Międzynarodowe lotnisko (XRY) usytuowane niecałe 10 kilometrów od Jerez de la Frontera w Andaluzji. Znane również pod nazwa La Parra. Dzięki dobrym połączeniom komunikacyjnym z lotniska dostaniemy się szybko i wygodnie do Kadyksu, Tarify czy Sewilli. Kurorty na Costa del Sol znajdują się w odległości 90 minut podróży samochodem. Port w dużej mierze obsługuje pasażerów z Wielkiej Brytanii, Niemiec i krajów skandynawskich.


Lotnisko Leon


Ten międzynarodowy (LEN) port lotniczy w Leon usytuowany jest 6 kilometrów od centrum miasta.
Lotnisko Lleida
Lotnisko (ILD) znajduje się w miejscowości Alguaire, 15 kilometrów od miasta Lleida, w Katalonii. Z tego lokalnego portu odbywają się loty do Andorry, zachodniej Katalonii oraz w stronę Pirenejów. Linie obsługujące lotnisko to Lleida to Flybe, Air Nostrum, Pyrenair i Thomas Cook z Wielkiej Brytanii.

Lotnisko Madryt


Hiszpańska nazwa lotniska (MAD) to Aeropuerto Internacional de Madrid-Barajas. Jest największym i najbardziej ruchliwym portem lotniczym w Hiszpanii. Znajduje się w Barajas, niecałe 10 kilometrów od centrum Madrytu. Posiada cztery bardzo nowoczesne terminale.


Lotnisko Malaga


To międzynarodowe lotnisko (AGP) o nazwie Pablo Ruiz Picasso. Jest najważniejszym portem na wybrzeżu Costa del Sol i czwartym, najbardziej ruchliwym w Hiszpanii. Mamy stąd liczne połączenia do Wlk. Brytanii, Niemiec i Skandynawii oraz do Polski.
Lotnisko Murcja
Międzynarodowy port (MJV) nazywa się San Javier i usytuowany jest niecałe 30 kilometrów od miasta Murcja. Kiedyś było to lotnisko wojskowe, obecnie stanowi ważny punkt komunikacyjny dla turystów z Europy, którzy spędzają wakacje na wybrzeżach Costa Blanca i Costa Calida. Najpopularniejsi przewoźnicy obsługujący port to: Air Berlin, EasyJet, Jet2, Norwegian, Ryanair, Jetairfly, Monarch Airlines, Iberia, British Airways, Finnair, Aereas, Andalus Lineas.


Lotnisko Pamplona


Port (PNA) znajduje się w prowincji Navarra. Większość pasażerów, korzystających z tego lotniska, udaje się na słynną gonitwę byków w Pamplonie.


Lotnisko Reus/Tarragona


To jedno z najważniejszych hiszpańskich lotnisk, ze względu na ilość turystów z niego korzystających, którzy przyjeżdżają na wybrzeża Costa Dorada i Costa Brava. Port (REU) znajduje się niecałe 10 kilometrów od centrum miasta Tarragony, w prowincji Katalonia. Usytuowany jest blisko Port Aventura, jednego z największych parków rozrywki w Europie. Najpopularniejsi przewoźnicy obsługujący port to: EasyJet, Jet2, Ryanair, Jetairfly, Aereas, Lineas, Andalus.


Lotnisko Salamanca


Port lotniczy (SLM) usytuowany jest w prowincji Salamanca. Lotnisko leży oddalone o 15km od centrum Salamanki. Linie lotnicze obsługujące lotnisko to: Air Nostrum, Iberia i Air Europa. Loty do Barcelony, Ibizy, Paryża, Palmy de Majorki, na Menorkę na Balearach i na Gran Canaria, także w sezonie na Lanzarote, Teneryfa, Palma de Mallorca.


Lotnisko San Sebastian


Lotnisko (EAS) znajduje się w miejscowości Hondarribla, tuż przy granicy hiszpańsko-francuskiej. Polecimy stąd do Barcelony, Madrytu czy Palma de Majorka. Przewoźnicy obsługujący port to: Iberia, Vueling oraz Helitt Lineas Aereas.


Lotnisko Santander


Port lotniczy Parayas (SDR) znajduje się w Kantabrii. Odbywają się stąd loty międzynarodowe, głównie w okresie wakacyjnym. Z lotniska polecimy do Frankfurtu, Dublina czy do Pizy. Lokalne połączenia odbywają się z Barceloną, Malagą (Costa del Sol), Teneryfą, Palma de Mallorca, Walencją czy Teneryfą.


Lotnisko Santiago de Compostela


Międzynarodowe lotnisko (SCQ) usytuowane jest w miejscowości Lavocolla, niecałe 20 kilometrów od Santiago de Compostela. To miejsce na trasie słynnych pielgrzymek Camino de Santiago (Droga Świętego Jakuba). Linie obsługujące lotnisko to: Vueling, Air Nostrum, EasyJet, Air Berlin czy Orbest Orizonia.


Lotnisko Sewilla


Jedno z najważniejszych portów lotniczych w Andaluzji. Lotnisko (SVQ) znajduje się przy autostradzie A-4, łączącej Sewillę z Madrytem. Można się tu dostać komunikacją miejską – autobus z Sewilli jeździ co pół godziny.


Lotnisko Walencja


Lotnisko (VLC) o nazwie Manises Valencia obsługuje przede wszystkim turystów, udających się na wakacje na wybrzeża Costa Blanca, Castellon i Costa de Valencia. Zaraz po porcie El Altet w Alicante, to drugie najbardziej ruchliwe lotnisko w Walencji. Znajduje się niecałe 10 kilometrów od miasta. Odbywają się stąd regularne loty do Sewilli, Bilbao i Madrytu.


Lotnisko Valladolid


Port lotniczy (VLL) usytuowany jest około 10 kilometrów od centrum miasta Valladolid, w regionie Kastylia i Leon. Odbywają się stąd loty lokalne i międzynarodowe. Przewoźnicy obsługujący lotnisko to: Ryanair, Air Nostrum, Iberia oraz Swiftair.


Lotnisko Vigo/Pontevedra


Lotnisko (VGO) znajduje się niecałe 10 kilometrów od centrum miasta Vigo, w prowincji Galicji. Podobnie jak w przypadku portu lotniczego Santiago de Compostela, tu też dużą część pasażerów stanowią pielgrzymi udający się na grób Św. Wojciecha. Linie lotnicze obsługujące lotnisko to: Ryanair, Vueling czy Air Europa.


Lotnisko Vitoria


Międzynarodowe lotnisko (VIT) znajduje się w miejscowości Vitoria Gasteiz Foronda. Odbywają się stąd głównie loty do Wielkiej Brytanii oraz do Madrytu i Barcelony.


Lotnisko Saragossa


Port lotniczy (ZAZ) usytuowany jest niecałe 20 kilometrów od miejscowości Saragossa, w prowincji Katalonia, około 260 kilometrów od Madrytu i Barcelony. Lotnisko w Saragossie jest również bazą NASA w Europie.
 

Zarezerwuj wizytę

Mówimy po polsku, angielsku, hiszpańsku, niemiecku

Zapisz się do newslettera

Zadaj nam pytanie online

Carisma nieruchomości w Hiszpanii:

Siedziba
w Polsce

Sopot

tel: 0048 58-621-00-31

Biura
w Hiszpanii

Costa Blanca Torrevieja

tel: 0034 678-347-321

Costa Blanca Calpe

tel: 0034 966-444-435

Costa del Sol Marbella

tel: 0034 966-444-435

Zapisz się do newslettera

Bądź na bieżąco i otrzymuj na Twój e-mail informacje o nowościach w naszej ofercie!

Adres e-mail:
Zobacz nasz film z Piotrem Fronczewskim

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Kliknij zgadzam się.