Zmień język
+48 58 621 00 31 moje konto Ulubione (0)

Zaloguj się:

Nie masz jeszcze konta?

Zarejestruj się

Nie pamiętasz hasła?

Utwórz nowe hasło

Znajdź nieruchomość w Hiszpanii

Wyszukaj oferty

Lotniska w Hiszpanii

Lotniska w Hiszpanii

Przedstawiamy Państwu listę portów lotniczych znajdujących się na terenie Hiszpanii, zarówno na Półwyspie Iberyjskim, na Balearach, jak również na Wyspach Kanaryjskich, na Teneryfie, Gran Canaria i wyspie Fuerteventura. Przekażemy w tym rozdziale wszelkie informacje dotyczące hiszpańskich lotnisk, połączeń lotniczych oraz jak dostać się drogą powietrzną do wybranego miejsca w Hiszpanii.

Znajduje tu się ponad 60 portów lotniczych. Wiele z nich jest świetnie skomunikowanych z większymi hiszpańskimi miejscowościami, jak również z Portugalią, Francją i Wielką Brytanią. Każde lotnisko na świecie posiada swój unikalny 3-literowy kod (z ang. Location Identifier), który identyfikuje dany port. Jest to ułatwienie dla kontrolerów ruchu lotniczego, pilotów, agencji podróży, przewoźników bagażu na lotnisku i wszystkich innych z branży lotniczej – wygodniej posługiwać się 3-literową formułą, niż całą nazwą danego lotniska.


Lotnisko w La Coruña


Port lotniczy A Coruña znajduje się na północno-zachodnim krańcu Hiszpanii. Jego kod to LCG. Znane jest też pod nazwą Alvedro Airport. Lotnisko leży w miejscowości Culleredo, oddalonej niecałe 10 kilometrów od centrum La Corunii. Port obsługuje firma AENA. To hiszpańskie przedsiębiorstwo, odpowiedzialne za zarządzanie większością lotnisk w Hiszpanii oraz za kontrolę ruchu lotniczego w kraju.


Lotnisko w Albacete


Kod lotniska w Albacete to ALB. Port znajduje się w hiszpańskiej Kastylii La Manchy, w pobliżu bazy wojskowej Los Llanos Air Base. Jest to mało znaczące lotnisko w Hiszpanii, ale jedyne w regionie Kastylia i La Mancha. Otworzono jr dopiero w 2003 roku, obecnie ma połączenia lotnicze tylko na Baleary oraz do Ciudad Real.


Lotnisko Alicante


Kod lotniska w Alicante to ALC. Port lotniczy El Altet usytuowany jest 10 kilometrów na południe od centrum kurortu Alicante i w takiej samej odległości od Elche. Jedno z najpopularniejszych lotnisk w Hiszpanii i największe w prowincjach Alicante i Murcja. Administracyjnie podlega jednak Elche. Ponad 80% połączeń lotniczych to loty międzynarodowe tanich linii lotniczych, głównie z Wielkiej Brytanii, Niemiec, Holandii i Irlandii. Również tanimi liniami Ryanair polecimy z Alicante do Polski. Lokalne połączenia z El Altet to: Madryt, Barcelona oraz Palma de Mallorca. W marcu 2011 roku otwarto nowy terminal.


Lotnisko Almeria


Ten port lotniczy (LEI) oddalony jest od centrum Almerii niecałe 10 kilometrów. Międzynarodowe lotnisko wyróżnia się nowoczesną i wysoką jakością usług. Mamy stąd regularne połączenia z Wielką Brytanią. Linie EasyJe oraz Iberia są największymi przewoźnikami na tym porcie. Jest drugim najbardziej ruchliwym lotniskiem w Andaluzji, zaraz po porcie w Maladze.


Lotnisko Asturias


Lotnisko (OVD) obsługuje największe miasto w regionie, Oviedo. Znajduje się w miejscowości Castrillon w Santiago del Monte, oddalone 15 kilometrów od Aviles, 40 od Gijon. Mamy tu najwięcej połączeń z Madrytem, Barceloną i Teneryfą. Polecimy stąd do Wielkiej Brytanii, Francji i Belgii. Najwięksi przewoźnicy to Air Berlin i Easy Jet oraz Iberia. Inne porty w pobliżu to lotnisko w Leon (114 kilometrów), Santander (180 kilometrów), La Coruna (192 kilometry).


Lotnisko Badajoz


Port znajduje się niecałe 15 kilometrów od centrum Badajoz w hiszpańskiej Ekstramadurze. Jest jednym z najmniej ruchliwych lotnisk w Hiszpanii. Inne porty lotnicze w okolicy usytuowane są w Sewilli (184 kilometry), w Lizbonie (200 km), w Cordobie (208 km).


Lotnisko Barcelona


Kod lotniska El Prat to BCN. Znajduje się niecałe 15 kilometrów na południowy zachód od Barcelony, w hiszpańskiej Katalonii. Port usytuowany jest w obszarze administracyjnym miejscowości El Prat de Llobregat, Viladecans, oraz Sant Boi. To drugie co do wielkości lotnisko w Hiszpanii, zaraz po Barajas w Madrycie. Polecimy stąd do krajów europejskich, Afryki oraz Ameryki Północnej i Południowej.


Lotnisko Bilbao


Jedno z największych lotnisk w kraju Basków, jego kod to BIO. Znajduje się niecałe 10 kilometrów od centrum Bilbao. Port został zaprojektowany przez Santiago Calatrava, jednego z najsławniejszych hiszpańskich architektów. Linie obsługujące lotnisko to Aer Lingus, Air Berlin, Air France, EasyJet, Iberia i Lufthansa.


Lotnisko Burgos


Lotnisko (BRG) znane pod nazwą Villafria, zlokalizowane jest 4 kilometry od miasta Burgos. Ma mniejsze znaczenie od innych hiszpańskich portów lotniczych. Nie obsługuje lotów międzynarodowych, oprócz kilku do Paryża w sezonie turystycznym. Możemy tu skorzystać z połączeń na Ibizę, do Barcelony, Palma de Mallorca, Alicante, Faro w Portugalii, Malagi i Menorci na Balearach. Linie obsługujące lotnisko to Good Fly, Iberia oraz Air Nostrum.


Lotnisko Ciudad Real


Ten port lotniczy (LERL) znajduje się w pobliżu autostrady A-43 z Madrytu do Sewilli. Na lotnisko można dostać się szybkimi kolejami hiszpańskimi AVE. To tylko 50 minut jazdy z Madrytu, 50 z Cordoby, a także niecałe 2 godziny z Sewilli i Malagi, znajdujących się na wybrzeżu Costa del Sol. Linie obsługujące lotnisko Ciudad Real to Ryanair oraz Air Berlin.


Lotnisko Cordoba


Port (ODB) znajduje się 6 kilometrów od miasta Cordoba w Andaluzji. To mało znaczący port. Inne, najbliższe lotniska mieszczą się w: Maladze (oddalone o 135 kilometrów), Moron (101 kilometrów), Granadzie (120 kilometrów) i w Sewilli (104 kilometry).


Lotnisko Girona


Jedno z najważniejszych portów lotniczych (GRO) w Hiszpanii, obsługujące pasażerów odwiedzających wybrzeże Costa Brava. Hiszpańska nazwa lotniska to Aeropuerto de Girona Costa Brava. Od Girony jest oddalone niecałe 15 kilometrów i leży w pobliżu miejscowości Vilobi d'Onyar na północno-wschodnim wybrzeżu Katalonii. Port jest doskonale skomunikowany z kurortami na Costa Brava, z Barceloną i Pirenejami.


Lotnisko Granada


Ten port lotniczy (GRX) usytuowany jest w Andaluzji. Z lotniska w dużej mierze korzystają turyści odwiedzający Granadę, miasto bogate w zabytki i atrakcje. Port leży w miejscowości Chauchina (około 15 kilometrów od Granady), a jego pełna nazw brzmi Federico Garcia Lorca Granada Jaen. Jest najbardziej ruchliwym lotniskiem w Hiszpanii, pod względem połączeń lokalnych.

Lotnisko Huesca


Port znajduje się w niewielkiej miejscowości Monflorite-Lascasas, niecałe 10 kilometrów od miasta Huesca. To lokalne lotnisko, obsługujące loty do Madrytu, La Corunii i Walencji. Port zasadniczo nastawiony jest na turystów zmierzających w stronę kurortów w Pirenejach.


Lotnisko Jerez de la Frontera


Międzynarodowe lotnisko (XRY) usytuowane niecałe 10 kilometrów od Jerez de la Frontera w Andaluzji. Znane również pod nazwa La Parra. Dzięki dobrym połączeniom komunikacyjnym z lotniska dostaniemy się szybko i wygodnie do Kadyksu, Tarify czy Sewilli. Kurorty na Costa del Sol znajdują się w odległości 90 minut podróży samochodem. Port w dużej mierze obsługuje pasażerów z Wielkiej Brytanii, Niemiec i krajów skandynawskich.


Lotnisko Leon


Ten międzynarodowy (LEN) port lotniczy w Leon usytuowany jest 6 kilometrów od centrum miasta.
Lotnisko Lleida
Lotnisko (ILD) znajduje się w miejscowości Alguaire, 15 kilometrów od miasta Lleida, w Katalonii. Z tego lokalnego portu odbywają się loty do Andorry, zachodniej Katalonii oraz w stronę Pirenejów. Linie obsługujące lotnisko to Lleida to Flybe, Air Nostrum, Pyrenair i Thomas Cook z Wielkiej Brytanii.

Lotnisko Madryt


Hiszpańska nazwa lotniska (MAD) to Aeropuerto Internacional de Madrid-Barajas. Jest największym i najbardziej ruchliwym portem lotniczym w Hiszpanii. Znajduje się w Barajas, niecałe 10 kilometrów od centrum Madrytu. Posiada cztery bardzo nowoczesne terminale.


Lotnisko Malaga


To międzynarodowe lotnisko (AGP) o nazwie Pablo Ruiz Picasso. Jest najważniejszym portem na wybrzeżu Costa del Sol i czwartym, najbardziej ruchliwym w Hiszpanii. Mamy stąd liczne połączenia do Wlk. Brytanii, Niemiec i Skandynawii oraz do Polski.
Lotnisko Murcja
Międzynarodowy port (MJV) nazywa się San Javier i usytuowany jest niecałe 30 kilometrów od miasta Murcja. Kiedyś było to lotnisko wojskowe, obecnie stanowi ważny punkt komunikacyjny dla turystów z Europy, którzy spędzają wakacje na wybrzeżach Costa Blanca i Costa Calida. Najpopularniejsi przewoźnicy obsługujący port to: Air Berlin, EasyJet, Jet2, Norwegian, Ryanair, Jetairfly, Monarch Airlines, Iberia, British Airways, Finnair, Aereas, Andalus Lineas.


Lotnisko Pamplona


Port (PNA) znajduje się w prowincji Navarra. Większość pasażerów, korzystających z tego lotniska, udaje się na słynną gonitwę byków w Pamplonie.


Lotnisko Reus/Tarragona


To jedno z najważniejszych hiszpańskich lotnisk, ze względu na ilość turystów z niego korzystających, którzy przyjeżdżają na wybrzeża Costa Dorada i Costa Brava. Port (REU) znajduje się niecałe 10 kilometrów od centrum miasta Tarragony, w prowincji Katalonia. Usytuowany jest blisko Port Aventura, jednego z największych parków rozrywki w Europie. Najpopularniejsi przewoźnicy obsługujący port to: EasyJet, Jet2, Ryanair, Jetairfly, Aereas, Lineas, Andalus.


Lotnisko Salamanca


Port lotniczy (SLM) usytuowany jest w prowincji Salamanca. Lotnisko leży oddalone o 15km od centrum Salamanki. Linie lotnicze obsługujące lotnisko to: Air Nostrum, Iberia i Air Europa. Loty do Barcelony, Ibizy, Paryża, Palmy de Majorki, na Menorkę na Balearach i na Gran Canaria, także w sezonie na Lanzarote, Teneryfa, Palma de Mallorca.


Lotnisko San Sebastian


Lotnisko (EAS) znajduje się w miejscowości Hondarribla, tuż przy granicy hiszpańsko-francuskiej. Polecimy stąd do Barcelony, Madrytu czy Palma de Majorka. Przewoźnicy obsługujący port to: Iberia, Vueling oraz Helitt Lineas Aereas.


Lotnisko Santander


Port lotniczy Parayas (SDR) znajduje się w Kantabrii. Odbywają się stąd loty międzynarodowe, głównie w okresie wakacyjnym. Z lotniska polecimy do Frankfurtu, Dublina czy do Pizy. Lokalne połączenia odbywają się z Barceloną, Malagą (Costa del Sol), Teneryfą, Palma de Mallorca, Walencją czy Teneryfą.


Lotnisko Santiago de Compostela


Międzynarodowe lotnisko (SCQ) usytuowane jest w miejscowości Lavocolla, niecałe 20 kilometrów od Santiago de Compostela. To miejsce na trasie słynnych pielgrzymek Camino de Santiago (Droga Świętego Jakuba). Linie obsługujące lotnisko to: Vueling, Air Nostrum, EasyJet, Air Berlin czy Orbest Orizonia.


Lotnisko Sewilla


Jedno z najważniejszych portów lotniczych w Andaluzji. Lotnisko (SVQ) znajduje się przy autostradzie A-4, łączącej Sewillę z Madrytem. Można się tu dostać komunikacją miejską – autobus z Sewilli jeździ co pół godziny.


Lotnisko Walencja


Lotnisko (VLC) o nazwie Manises Valencia obsługuje przede wszystkim turystów, udających się na wakacje na wybrzeża Costa Blanca, Castellon i Costa de Valencia. Zaraz po porcie El Altet w Alicante, to drugie najbardziej ruchliwe lotnisko w Walencji. Znajduje się niecałe 10 kilometrów od miasta. Odbywają się stąd regularne loty do Sewilli, Bilbao i Madrytu.


Lotnisko Valladolid


Port lotniczy (VLL) usytuowany jest około 10 kilometrów od centrum miasta Valladolid, w regionie Kastylia i Leon. Odbywają się stąd loty lokalne i międzynarodowe. Przewoźnicy obsługujący lotnisko to: Ryanair, Air Nostrum, Iberia oraz Swiftair.


Lotnisko Vigo/Pontevedra


Lotnisko (VGO) znajduje się niecałe 10 kilometrów od centrum miasta Vigo, w prowincji Galicji. Podobnie jak w przypadku portu lotniczego Santiago de Compostela, tu też dużą część pasażerów stanowią pielgrzymi udający się na grób Św. Wojciecha. Linie lotnicze obsługujące lotnisko to: Ryanair, Vueling czy Air Europa.


Lotnisko Vitoria


Międzynarodowe lotnisko (VIT) znajduje się w miejscowości Vitoria Gasteiz Foronda. Odbywają się stąd głównie loty do Wielkiej Brytanii oraz do Madrytu i Barcelony.


Lotnisko Saragossa


Port lotniczy (ZAZ) usytuowany jest niecałe 20 kilometrów od miejscowości Saragossa, w prowincji Katalonia, około 260 kilometrów od Madrytu i Barcelony. Lotnisko w Saragossie jest również bazą NASA w Europie.
 

Zarezerwuj wizytę Mówimy po polsku, angielsku, hiszpańsku, niemiecku
Zapisz się do newslettera
Zadaj nam pytanie online

Carisma Nieruchomości w Hiszpanii:

Biurow Polsce
Siedziba w Hiszpanii

Costa Blanca Calpe:

+34 966 444 435
Biura w Hiszpanii

Costa Blanca Calpe:

+34 966 444 435

Costa Blanca Torrevieja:

+34 678 347 321

Costa del Sol Marbella:

+34 966 444 435

Zapisz się do newslettera

Bądź na bieżąco i otrzymuj na Twój e-mail informacje o nowościach w naszej ofercie!

Adres e-mail:
Polityka prywatności i cookies
Niniejsza witryna internetowa wykorzystuje pliki cookie własne oraz osób trzecich do tworzenia profili użytkowników na podstawie ich zwyczajów przeglądania, do przeprowadzania analiz statystycznych dotyczących nawigacji oraz do wysyłania treści reklamowych. Możesz zaakceptować wszystkie z nich, odrzucić je wszystkie lub skonfigurować pliki cookie, które akceptujesz i te, których nie akceptujesz, wedle własnego życzenia, klikając na przycisk ¨konfiguracja plików cookie¨. Techniczne pliki cookie nie mogą zostać odrzucone, ponieważ uniemożliwiłyby prawidłowe funkcjonowanie strony. W każdej chwili można ponownie skonfigurować ustawienia plików cookie, klikając na przycisk ¨konfiguracja plików cookie¨ znajdujący się w dolnej części naszej strony internetowej. Więcej informacji na temat plików cookie, które będziemy wykorzystywać, można znaleźć w naszej Polityce prywatności i polityce dotyczącej plików cookie. Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i Google, polityka prywatności google i warunki korzystania z usług google.
Ustawienia cookies Odrzuć wszystkie Zaakceptuj wszystkie
Ustawienia cookies

Cookies techniczne: Umożliwiają użytkownikowi poruszanie się po stronie internetowej, platformie lub aplikacji i korzystanie z różnych opcji, lub usług, które na nich istnieją, takich jak kontrola ruchu i transmisji danych, logowanie, dostęp do zastrzeżonych części, zapamiętywanie elementów składających się na zamówienie, dokonywanie zakupu, składanie wniosku o rejestrację lub udział w wydarzeniu, korzystanie z elementów bezpieczeństwa podczas nawigacji, przechowywanie treści w celu rozpowszechniania filmików lub dźwięków, lub udostępnianie treści za pośrednictwem sieci społecznościowych.

Cookies analityczne: To te, które dobrze przetworzone przez nas lub osoby trzecie, pozwalają nam na określenie liczby użytkowników, a tym samym na przeprowadzenie pomiarów i analizy statystycznej korzystania z serwisu przez jego użytkowników.

Cookes reklamowe: Są one wykorzystywane do uatrakcyjnienia reklamy dla użytkowników i zwiększenia jej wartości dla wydawców i reklamodawców. Pliki cookie są zazwyczaj używane do wybierania reklam na podstawie treści, które są istotne dla użytkownika, poprawy raportów wydajności kampanii i unikania wyświetlania reklam, które użytkownik już widział.

Aby pokazać Ci naszą lokalizację i wszystkie funkcje, które wykorzystujemy w google map, do prawidłowego funkcjonowania tego należy zaakceptować pliki cookie, które google używa do udostępnienia tej usługi. Oprócz wykorzystania ich do wyświetlania mapy używa ich do tworzenia profili użytkowników w celu analizy nawyków przeglądania stron i wysyłania reklam.

Jeżeli chcą Państwo uzyskać więcej informacji, proszę kliknąć tutaj.

Zapisz preferencje