moje konto Ulubione (0)

Zaloguj się:

Nie masz jeszcze konta?

Zarejestruj się

Nie pamiętasz hasła?

Utwórz nowe hasło

Wyszukaj

nieruchomości w Hiszpanii

Siedziba
w Polsce

Sopot

tel: 0048 58-621-00-31


Biura
w Hiszpanii

Costa Blanca Torrevieja

tel: 0034 673-88-09-44

Costa Blanca Calpe

tel: 0034 747-85-83-59

Costa del Sol Marbella

tel: 0034 966-44-44-35

Aktualności

07.05.2020

Plan otwarcia Hiszpanii po Covid-19.

Proces uruchomiania hiszpańskiej gospodarki i życia społecznego rozpoczął się 04.05.2020 i rozplanowano go w następujących po sobie w odstępie mniej więcej 2 tygodni czterech fazach (0,1,2,3). Jeżeli wszystko przebiegnie zgodnie z planem i nie będą następowały wzrosty zachorowań cykl odmrażania zakończy się pod koniec czerwca 2020 r.

czytaj dalej
07.04.2020

Zdalna praca biura podczas epidemii Covid - 19.

Jeżeli maja Państwo pytania lub potrzebują pomocy, pracownicy Carisma są do Państwa dyspozycji

czytaj dalej

Teneryfa

Tajemnica piramid w Güímarze

Wyspy Kanaryjskie to archipelag hiszpańskich wysp położonych na Oceanie Atlantyckim. W skład archipelagu wchodzi siedem wysp głównych: Teneryfa, Fuerteventura, Gran Canaria, Lanzarote, El Hierro, La Palma i La Gomera oraz sześć wysp mniejszych: Alegranza, Graciosa, Montana Clara, Lobos, Roque del Este Roque del Oeste.

Na wschodnim wybrzeżu Teneryfy leży wioska Güímar, a tu znajduje się sześć piramid schodkowych. Stanowią one zagadkę dla archeologów ze względu na ich wyraźne podobieństwo do piramid budowanych w Meksyku przez Majów i Azteków.


Początkowo sądzono, że piramidy są wytworem rąk rolników, którzy układali budowle z kamieni znajdowanych podczas orania pól. Była to swego czasu praktyka na Kanarach. W ten sposób pozbywali się niepotrzebnych elementów skalnych ze swoich pól. Jednak badania norweskiego odkrywcy i podróżnika Thora Heyerdahla przyniosły nowe teorie.

Kamienie na rogach piramid noszą widoczne ślady obróbki, a przed ich budową ziemia została wyrównana. Budowle powstały nie z okolicznych kamieni, lecz ze skał wulkanicznych. Uczony odkrył również, że piramidy zostały ustawione w szczególny sposób ze względów astronomicznych.

Podczas przesilenia letniego na najwyższej piramidzie można zobaczyć podwójny zachód słońca – słońce zachodzi za szczytem górskim, pojawia się ponownie i zachodzi jeszcze raz za kolejną górą. Schody wszystkich budowli znajdują się po zachodniej stronie, co pozwala wchodzącym na nie rankiem w przesilenie zimowe obserwować wschód słońca.


Niestety, nie udało się Heyerdahlowi ustalić daty powstania piramid ani tego, kto jest ich twórcą. W 1998 roku na terenie, gdzie wznoszą się tajemnicze budowle utworzono park etnologiczny i udostępniono go turystom. Jest tu również czynna wystawa poświęcona osobie norweskiego badacza i jego teorii na temat piramid.
 

Zarezerwuj wizytę

Jak kupić?

Zbuduj Twój dom w Hiszpanii

Wynajmij nieruchomość

Pomóż stworzyć ofertę specjalnie dla Ciebie

Wypełnij poniższą ankietę. Pozwoli nam to poznać Twoje preferencje oraz bardziej ukierunkować ofertę.

Cena od (€):

Cena do (€):

Typ nieruchomości:

Liczba sypialni:

Cel nabycia:

Kiedy planujesz zakup?

Imię i Nazwisko:

Numer telefonu:

Adres e-mail:

Carisma nieruchomości w Hiszpanii:

Siedziba
w Polsce

Sopot

tel: 0048 58-621-00-31

Biura
w Hiszpanii

Costa Blanca Torrevieja

tel: 0034 673-88-09-44

Costa Blanca Calpe

tel: 0034 747-85-83-59

Costa del Sol Marbella

tel: 0034 966-44-44-35

Zapisz się do newslettera

Bądź na bieżąco i otrzymuj na Twój e-mail informacje o nowościach w naszej ofercie!

Adres e-mail:

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Kliknij zgadzam się.