moje konto Ulubione (0)

Zaloguj się:

Nie masz jeszcze konta?

Zarejestruj się

Nie pamiętasz hasła?

Utwórz nowe hasło

Wyszukaj

nieruchomości w Hiszpanii

Siedziba
w Polsce

Sopot

tel: 0048 58-621-00-31


Biura
w Hiszpanii

Costa Blanca Torrevieja

tel: 0034 678-34-73-21

Costa Blanca Calpe

tel: 0034 747-85-83-59

Costa del Sol Marbella

tel: 0034 678-34-73-30

Oferty tygodnia

Nowe, gotowe wille w Moraira

Nowe, gotowe wille w Moraira

Cena: 495 000 €

535 000 €

(-7%)

Reaktywacja lotów do Hiszpanii!

data publikacji: 06.10.2020

Mamy dla Państwa dobrą wiadomość: od 1 października zostały wznowione loty do Hiszpanii!

Od 1 października można swobodnie przylecieć do Hiszpanii, bez obowiązkowej czternastodniowej kwarantanny. Poniżej przedstawiamy Państwu informacje odnośnie bezpośrednich połączeń lotniczych z Polski do Alicante.

 

Wznowione połączenia do Alicante:

 • Port Lotniczy Warszawa-Modlin (Ryanair): od 1 do 24 października, raz w tygodniu, w sobotę. Od 27 października dwa razy w tygodniu, we wtorek i sobotę.
 • Port Lotniczy Gdańsk im. Lecha Wałęsy (Ryanair): od 1 do 15 października, raz w tygodniu, w czwartek. Od 31 października, raz w tygodniu, w sobotę.
 • Port lotniczy Wrocław im. Mikołaja Kopernika (Ryanair): od 1 do 18 października, raz w tygodniu, w czwartek. Od 27 października do 7 listopada, dwa razy w tygodniu, we wtorek i środę. Później, raz w tygodniu, w sobotę.
 • Port Lotniczy Poznań-Ławica (Ryanair): od 11 do 18 października, raz w tygodniu, w niedzielę. Od 31 października, raz w tygodniu, w sobotę.
 • Port lotniczy Kraków-Balice (Ryanair): od 26 października, trzy razy w tygodniu, w poniedziałek, środę i piątek.

 

Odpowiadając na Państwa liczne pytania, wyszczególniamy wszelkie, aktualnie panujące obostrzenia.

Zasady obowiązujące na terytorium całego kraju to:

 • Obowiązek zachowywania dystansu 1,5 m.
 • Obowiązek noszenia maseczek ochronnych dla osób powyżej 6. roku życia w miejscach publicznych, w środkach transportu publicznego i prywatnego, jeżeli pasażerowie nie mieszkają razem, a także na wolnym powietrzu, wyjątkami są: plaże, baseny, tereny naturalne i sportowe, w trakcie konsumpcji w hotelach i restauracjach oraz w przypadku osób problemami oddechowymi.
 • Obowiązek przestrzegania zasad higieny.
 • Zakaz palenia na drogach publicznych oraz na wolnym powietrzu, jeżeli nie można zachować minimalnego dystansu społecznego wynoszącej co najmniej 2 metry. Ograniczenie to obejmuje także wszelkie inne urządzeń do wdychania tytoniu, fajki wodne i tym podobne.
 • Należy dążyć do dokonywania płatności za pomocą karty lub innych środków, które nie wiążą się z fizycznym kontaktem między urządzeniami, unikając, w miarę możliwości, używania gotówki.
 • Od 1 lipca wszyscy podróżni przybywający do Hiszpanii drogą powietrzną lub morską zobowiązani są do poddania się kontroli zdrowotnej, która może obejmować mierzenie temperatury (poprzez kamery termowizyjne lub termometry bezkontaktowe, za gorączkę będzie uznawana temperatura od 37,5°C wzwyż), sprawdzanie dokumentów oraz ocenę ogólną (wizualną) stanu zdrowia. W przypadku stwierdzenia gorączki lub podejrzeń o wykazywanie objawów COVID-19, pasażer zostanie poddany kolejnej kontroli (powtórne mierzenie temperatury, badanie lekarskie). Jeśli podejrzenia okażą się uzasadnione zostanie uruchomiony alert sanitarny (wg. protokołów przygotowanych wspólnie przez władze centralne i regionalne), a pasażer zostanie skierowany do odpowiedniego centrum medycznego.
 • Wszyscy pasażerowie muszą również wypełnić formularz (dostępny na stronie www.spth.gob.es lub poprzez bezpłatną aplikację SPAIN TRAVEL HEALTH-SpTH). Formularz generuje kod QR, który należy okazać na granicy.
 • Dyskoteki, sale taneczne, karaoke i bary koktajlowe zostały zamknięte.


Istnieją również małe różnice pomiędzy wymaganiami na wybrzeżu Costa del Sol i wybrzeżu Costa Blanca:

 1. Spotkania towarzyskie. Na Costa Blanca można się spotykać w grupach maksymalnie 10 osób. Na Costa del Sol do 6. Rząd rekomenduje również unikanie kontaktów z osobami, pochodzącymi spoza grupy stabilnego współżycia.
 2. Galerie handlowe, sklepy, biura i dostępne usługi. Na Costa Blanca ogranicza się zapełnienie lokalu do 75 % jego pojemności, a zamknięcie nie będzie mogło przekroczyć godziny 1.00, na Costa del Sol nie może przekroczyć 50%, a zamknięcie nie może przekroczyć godziny 22.00. Wyjątkami są apteki, kliniki medyczne i weterynaryjne, stacje paliwowe, itp., uważane za niezbędne.
 3. Lokale hotelarsko-gastronomiczne. Na Costa Blanca nie mogą przekroczyć 75% swojej pojemności, przy maksymalnej liczbie 10 osób na stół lub grupę stołów i zachowaniu minimalnej odległości 1,5 metra pomiędzy nimi. Konsumpcja przy barze jest dozwolona, dopóki zachowana zostanie minimalna odległość bezpieczeństwa pomiędzy klientami lub w stosownych przypadkach grupami klientów. Tarasy mogą przyjmować grupy do maksymalnie 10 osób, mogąc używać 100% dozwolonej liczby stołów, pod warunkiem zachowania minimalnej odległości 1,5 metra pomiędzy stołami lub grupami stołów. Na Costa del Sol, lokale te muszą ograniczyć zapełnienie do 50% swojej pojemności, zarówno wewnątrz jak i na zewnątrz, a konsumpcja przy barze nie jest dozwolona. Stoły lub grupy stołów muszą znajdować się, podobnie jak na Costa Blanca, w odległości co najmniej 1,5 metra od pozostałych stołów. Maksymalne obłożenie będzie wynosiło sześć osób na stół lub grupę stołów. Zamknięcie lokalu nie może przekroczyć godziny 22:00, z wyjątkiem usług dostawy do domu.
 4. Targi na świeżym powietrzu. Na Costa Blanca pozostają dozwolone, pod warunkiem, że nie przekroczy się 75% przestrzeni targowiska i zapewni się 1,5m dystansu społecznego. Na Costa del Sol są całkowicie zabronione.
 5. Publiczne parki i ogrody oraz place zabaw dla dzieci. Na Costa Blanca są otwarte, należy jednak przestrzegać wszelkich zasad bezpieczeństwa. Na Costa del zostają tymczasowo zamknięte.
 6. Kluby i stowarzyszenia rekreacyjno-kulturalne i podobne. Na Costa Blanca są dozwolone z zachowaniem wszelkich zasad bezpieczeństwa w tym, nie przekroczenia 75% pojemności. Na Costa del Sol są zabronione.
 7. Biblioteki, muzea, ekspozycje, teatry, miejsca kultu oraz strefy wspólne w hotelach i kwaterach turystycznych. Na Costa Blanca obejmuje zakaz przekroczenia 75% pojemności, na Costa del Sol 50%.
 8. Treningi sportowe są dozwolone na terenie obiektów sportowych, zarówno na wolnym powietrzu, jak i w pomieszczeniach zamkniętych. Na Costa Blanca jest zapełnienie dozwolone jest do 75% pojemności obiektu, w grupach maksymalnie 10 osób, a na Costa del Sol do 50%, w grupach maksymalnie 6 osób.
 9. Zarejestrowane firmy mogą prowadzić turystykę aktywną i przyrodniczą w grupach do 30 osób. Przewodnicy turystyczni będą pracować tylko na podstawie umówionych terminów, a grupy liczyć będą maksymalnie 20 osób.
 10. Plaże. Na Costa Blanca można korzystać z plaż, zawsze zachowując dystans ochronny minimum 1,5 m od innych użytkowników. Ponadto na Costa del Sol, plaże będą otwarte od 7.00 do 21.30, z wyjątkiem dla restauracji, rybaków oraz innych aktywności indywidualnych. Dozwolone jest uprawianie sportu bez kontaktu fizycznego, przy zachowaniu minimalnej odległości 2 m pomiędzy uczestnikami. Można korzystać z pryszniców, toalet i szatni, ograniczając obecność do jednej osoby.
 11. Ruch w mieście Casariche w Sewilli jest ograniczony przynajmniej do dnia 13 października ze względu na wysoki poziom występowania COVID-19. Wjazd i wyjazd z gminy będą ograniczone.

 

W dalszym ciągu na Costa Blanca i Costa del Sol cieszymy się słońcem i dobrą temperaturą w granicach 25ºC. Zapraszamy do Hiszpanii!

wróć do listy aktualności

Zarezerwuj wizytę

Pomóż stworzyć ofertę specjalnie dla Ciebie

Zapisz się do newslettera

Zadaj nam pytanie online

Carisma nieruchomości w Hiszpanii:

Siedziba
w Polsce

Sopot

tel: 0048 58-621-00-31

Biura
w Hiszpanii

Costa Blanca Torrevieja

tel: 0034 678-34-73-21

Costa Blanca Calpe

tel: 0034 747-85-83-59

Costa del Sol Marbella

tel: 0034 678-34-73-30

Zapisz się do newslettera

Bądź na bieżąco i otrzymuj na Twój e-mail informacje o nowościach w naszej ofercie!

Adres e-mail:
Zobacz nasz film z Piotrem Fronczewskim

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Kliknij zgadzam się.