moje konto Ulubione (0)

Zaloguj się:

Nie masz jeszcze konta?

Zarejestruj się

Nie pamiętasz hasła?

Utwórz nowe hasło

Wyszukaj

nieruchomości w Hiszpanii

Siedziba
w Polsce

Sopot

tel: 0048 58-621-00-31


Biura
w Hiszpanii

Costa Blanca Torrevieja

tel: 0034 966 29-93-38

Costa Blanca Calpe

tel: 0034 966 44-44-35

Costa del Sol Marbella

tel: 0034 966-44-44-35

Oferty tygodnia

Śródziemnomorska willa z widokiem na morze w Calpe

Śródziemnomorska willa z widokiem na morze w Calpe

Cena: 800 000 €

997 000 €

(-20%)

Hiszpanie stawiają na ekologię. Budynki bioklimatyczne w Hiszpanii.

data publikacji: 29.08.2018

Popularnym nurtem w hiszpańskim budownictwie jest energooszczędna architektura ekologiczna.


Domy bioklimatyczne (ekologiczne) to obiekty, których projekt uwzględnia wszystkie aspekty budownictwa energooszczędnego z uwzględnieniem wymiarów środowiskowych i klimatycznych.  Budynki funkcjonują jak żywy organizm adaptując się do warunków otoczenia zapewniając  komfortowe warunki pracy i wypoczynku ich użytkownikom. 

Ważnym aspektem jest efektywne wykorzystanie energii odnawialnej, wody i innych surowców podczas wznoszenia i eksploatacji budynku oraz jego energooszczędność.

 Przykłady budynków bioklimatycznych w Hiszpanii.

1. Narodowe Centrum Edukacji Zawodowej CENIFER w Nawarze jest jednym z najlepszych przykładów budynku bioklimatycznego. Integruje na swoim obszarze system hydrotermalny, aerotermiczny i geotermalny, zainstalowano tutaj słoneczne baterie fotowoltaiczne. Struktura budynku została dopasowana do pasywnego wykorzystania energii słonecznej poprzez zastosowanie przestrzeni buforowych (cieplarni) które służą do pozyskiwania i wykorzystywania promieniowania słonecznego.

2. Najwyższym pasywnym budynkiem na świecie jest Bolueta Tower w Bilbao. Budowa pierwszej części kompleksu zostanie zakończona w 2018r. Dzięki energooszczędności konstrukcji koszt ogrzewania zmniejszono o 80%. Do jego wzniesienia wykorzystano tradycyjne materiały i technologie - beton, cegłę, gips. Projekt studia Varquitectos został zaprezentowany na międzynarodowej konferencji architektonicznej w 2012 w Monachium i zdobył pierwsze miejsce. Zwycięstwo w konkursie zapewniło firmie zarządzanie projektem i budową Bouleta Tower.

3. Palacio de Congresos de Europa - Pałac Kongresowy w Vitoria-Gasteiz jest jednym z najlepszych budynków bioklimatycznych w Hiszpanii. Budowla posiada hiszpański certyfikat budynku pasywnego na poziomie xxl co potwierdza spełnienie przez niego wysokich standardów dotyczących zapewnienia wysokiego komfortu jego użytkownikom, energooszczędności, efektywności energetycznej i neutralności dla środowiska. Kondycjonowanie termiczne, właściwości akustyczne i architektura krajobrazu, a także panele słoneczne, systemy kontroli dwutlenku węgla, temperatury i wilgotności czynią ten budynek jednym z najlepszych w swoim rodzaju. Po ostatniej eko-architektonicznej modernizacji budowla otrzymała złoty certyfikat LEED od Green Building Council w Stanach Zjednoczonych. Elewację budynku stanowi pionowy ogród, prawie 1500 m2 roślinności, która poprawia izolację o 75%, co przekłada się na znaczną oszczędność energii.

4. W budynku EREN znajduje się Regionalny Instytut Energetyczny prowincji Kastylia i León, którego praca poświęcona jest rozwojowi efektywności energetycznej i oszczędności energii. Gmach został wzniesiony w 2002 roku i dzięki zamontowanym bateriom słonecznym może wytwarzać energię elektryczną i dostarczać ciepłą wodę. Warto również zwrócić uwagę na mikrokogenerację (jednoczesne wytwarzanie energii elektrycznej i cieplnej), instalacje pochłaniające i systemy klimatyczne, które nie mają negatywnego wpływu na środowisko.

5. Koncepcja budynku mieszkalnego New Life Concept, zbudowanego w 2013 roku w Vilobi (Girona), została opracowana przez studio LPR Arquitectes. Jedną z rzeczy, które najbardziej przyciągają uwagę propozycji  jest kształt rurowy, który nie wszystkim może przypaść do gustu. Jednak dzięki niecodziennemu projektowi budynki zużywają 1/3 energii niż  te o takiej samej charakterystyce w tradycyjnej konstrukcji. Dom został wzniesiony w ciągu trzech miesięcy podczas gdy na budowę domu ze standardowych materiałów potrzeba około 1 roku. Kolejną cechą wyróżniającą ten projekt jest zainstalowany system komputerowy, który pozwala monitorować wszystkie zainstalowane urządzenia (woda, klimat, instalacja elektryczna i wentylacja). Dostęp do systemu komputerowego jest możliwy z dowolnego urządzenia, w tym telefonu komórkowego.

 

6. Dom w Muros (Asturia), stworzony na podstawie modelu "domu pasywnego", został zaprojektowany przez architekta Amaya Salinas w 2015 roku. Jest przeznaczony dla jednej rodziny i prawie nie zużywa energii zewnętrznej. Dom podzielony jest na moduły, których kształt uwzględnia kierunek wiatru. Fasada północna jest zaprojektowana w taki sposób, aby uniknąć strat energii, a duże okna od strony południowej umożliwiają generowanie energii do ogrzewania w zimie. Dom został zbudowany głównie z drewna modrzewia syberyjskiego.

W Hiszpanii powstało i powstaje wiele budynków bioklimatycznych, ponieważ głównym trendem w kraju jest wprowadzenie zasad ekologicznych do konstrukcji w celu jak najszybszego zmniejszenia zużycia energii.

 

Galeria:

wróć do listy aktualności

Zarezerwuj wizytę

Jak kupić?

Zbuduj Twój dom w Hiszpanii

Wynajmij nieruchomość

Pomóż stworzyć ofertę specjalnie dla Ciebie

Wypełnij poniższą ankietę. Pozwoli nam to poznać Twoje preferencje oraz bardziej ukierunkować ofertę.

Cena od (€):

Cena do (€):

Typ nieruchomości:

Liczba sypialni:

Cel nabycia:

Kiedy planujesz zakup?

Imię i Nazwisko:

Numer telefonu:

Adres e-mail:

Carisma nieruchomości w Hiszpanii:

Siedziba
w Polsce

Sopot

tel: 0048 58-621-00-31

Biura
w Hiszpanii

Costa Blanca Torrevieja

tel: 0034 966 29-93-38

Costa Blanca Calpe

tel: 0034 966 44-44-35

Costa del Sol Marbella

tel: 0034 966-44-44-35

Zapisz się do newslettera

Bądź na bieżąco i otrzymuj na Twój e-mail informacje o nowościach w naszej ofercie!

Adres e-mail:

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Kliknij zgadzam się.

`