moje konto Ulubione (0)

Zaloguj się:

Nie masz jeszcze konta?

Zarejestruj się

Nie pamiętasz hasła?

Utwórz nowe hasło

Wyszukaj

nieruchomości w Hiszpanii

Siedziba
w Polsce

Sopot

tel: 0048 58-621-00-31


Biura
w Hiszpanii

Costa Blanca Torrevieja

tel: 0034 673-88-09-44

Costa Blanca Calpe

tel: 0034 747-85-83-59

Costa del Sol Marbella

tel: 0034 678-34-73-30

Hiszpania przygotowuje się do wprowadzenia nowych, zaostrzonych przepisów ruchu drogowego

data publikacji: 27.01.2021

Rozpoczął się nowy rok, a wraz z nim pojawiają się nowe przepisy ruchu drogowego.

Hiszpańska Dyrekcja Generalna ds. Ruchu Drogowego (DGT) ogłosiła, że ​​kary za używanie telefonu komórkowego podczas jazdy i niezapinanie pasów bezpieczeństwa będą surowsze. Rozważane są nowe zasady i wkrótce zostaną ogłoszone.

Korzystanie z telefonu komórkowego podczas jazdy

Przypomnijmy, że w Hiszpanii podczas uzyskiwania prawa jazdy kierowca ma w swoim bilansie 8 punktów. W przypadku niektórych naruszeń przepisów ruchu drogowego punkty te są usuwane. Po usunięciu wszystkich 8 punktów prawo jazdy uważa się za nieważne.

Od teraz za korzystanie z telefonu komórkowego podczas jazdy odejmowane będzie 6 punktów, a nie jak dotychczas 3 punkty. Ten surowy środek ma na celu zapobieganie niebezpiecznym zakłóceniom i poprawę bezpieczeństwa na drogach.

Pas bezpieczeństwa

Od tej pory za jazdę bez zapiętego pasa bezpieczeństwa, fotelika dziecięcego, kasków ochronnych lub innych elementów ochronnych w zależności od rodzaju pojazdu zostaną usunięte 4 punkty.

Korzystanie z wykrywaczy radarów

Zaostrzone zostanie prawo dotyczące stosowania wykrywaczy radarów. Obecnie karane jest tylko używanie tych urządzeń podczas jazdy, ale wraz ze zmianą przepisów nawet jego obecność w samochodzie będzie traktowana jako poważne naruszenie.

Prędkość wyprzedzania

Obecnie samochody i motocykle mogą przekraczać ograniczenia prędkości na normalnych drogach o 20 km / h podczas wyprzedzania innych pojazdów poruszających się z mniejszą prędkością. Możliwość ta zostanie wyeliminowana, a wyprzedzanie będzie musiało odbywać się z prędkością nie większą niż maksymalna dopuszczalna na tym odcinku drogi.

Przywrócenie punktów prawa jazdy

Nowe przepisy przewidują możliwość odzyskania 2 punktów za ukończenie certyfikowanych przez DGT kursów bezpiecznej jazdy (wymagania zostaną określone później rozporządzeniem ministra). Pierwotne saldo punktów można przywrócić po upłynięciu minimum dwóch lat od popełnienia przestępstwa. Okres ten będzie zależał od wagi popełnionego wykroczenia.

 

Photo by why kei on Unsplash

 

wróć do listy aktualności

Zarezerwuj wizytę

Pomóż stworzyć ofertę specjalnie dla Ciebie

Zapisz się do newslettera

Zadaj nam pytanie online

Carisma nieruchomości w Hiszpanii:

Siedziba
w Polsce

Sopot

tel: 0048 58-621-00-31

Biura
w Hiszpanii

Costa Blanca Torrevieja

tel: 0034 673-88-09-44

Costa Blanca Calpe

tel: 0034 747-85-83-59

Costa del Sol Marbella

tel: 0034 678-34-73-30

Zapisz się do newslettera

Bądź na bieżąco i otrzymuj na Twój e-mail informacje o nowościach w naszej ofercie!

Adres e-mail:
Zobacz nasz film z Piotrem Fronczewskim

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Kliknij zgadzam się.