Nieruchomości w Hiszpanii

ANKIETA
Wypełnij poniższą ankietę. Pozwoli nam to poznać Twoje preferencje oraz bardziej ukierunkować ofertę.


30.10.2017

Święto Zmarłych w Hiszpanii.

Obchody hiszpańskiego Święta Zmarłych - Dia Todos los Santos, związane są z katolicką tradycją tego kraju.

 

1 Listopada jest w Hiszpanii wolny od pracy Hiszpanie odwiedzają miejsca spoczynku swoich zmarłych, przynoszą im kwiaty i modlą się za nich.
Poza tym jak wiele hiszpańskich świąt - fiest tak i dni zmarłych mają swoje typowe słodycze.

 

 

I tak, w święto zmarłych nie może zabraknąć w sklepach i domach przede wszystkim huesos de Santo – są to marcepanowe kości świętych oraz empiñonados lub panellets również marcepanowe tym razem szyszki otoczone orzechami pinii. Istnieje także zwyczaj jedzenia przypominających pączki buñuelos de viento (według hiszpańskich przesądów zjedzenie buñuelo skutkuje ocaleniem jednej czyśćcowej duszy).

W okolicach prowincji Alicante przetrwał zwyczaj palenia świec w domach w wigilię dnia zadusznego, ich światło ma wskazywać przybywającym duszom drogę do domu. W niektórych miejscowościach Hiszpanii, rozpala dla się dla zmarłych ogniska.

W Katalonii, w nocy z 31 października na 1 listopada, obchodzona jest fiesta o nazwie Castanyada (hiszp. Castañada). Kilka dni wcześniej, pod koniec października na ulicach większych miast autonomii, pojawiają się sprzedawcy pieczonych na grillu słodkich kasztanów. Według katalońskiego obyczaju miały one pomóc wyczekującym podczas wigilii Dnia Wszystkich Świętych wytrwać do rana.

 

Hiszpańskie cmentarze różnią się od polskich.

Płaskie groby należą do rzadkości, najpopularniejsze są ściany z niszami grobowymi, w które wsuwa się trumny lub urny i zamurowuje. Zmarli chowani są na 3 lub 4 poziomach i w zasadzie tylko ci których bliscy pochowani są najniżej mogą postawić znicze.


 

KONTAKT
Biuro w Polsce:
Sopot
tel. 0048 58-621-00-31
Biura w Hiszpanii:
Costa Blanca Torrevieja
tel. 0034 966 29-93-38
Costa Blanca Calpe
tel. 0034 966 44-44-35
Costa del Sol Marbella
tel. 0034 62-754-59-82
dvd
NEWSLETTER
Jeśli chcesz być powiadamiany o nowościach na naszej stronie oraz w naszej ofercie, wpisz swój adres e-mail w poniższe pole i naciśnij przycisk:

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Kliknij zgadzam się.

Oferty zapisane (0) do góry
Facebook