Nieruchomości w Hiszpanii

Costa Blanca Południe, Mil Palmeras
cena: 145 000 €
ANKIETA
Wypełnij poniższą ankietę. Pozwoli nam to poznać Twoje preferencje oraz bardziej ukierunkować ofertę.


30.09.2017

W Kantabrii odnaleziono malowidła naskalne, których wiek szacuje się na 20-30 tysięcy lat.

Grupa hiszpańskich archeologów kierowana przez Roberto Ontagnon z Muzeum Archeologicznego w Kantabrii odkryła w górach Kantabrii cztery nowe miejsca w których znajduje się sztuka jaskiniowa.

Według wstępnych szacunków ich wiek to 20-30 tysięcy lat, czyli o wiele wcześniej niż malunki widniejące w słynnej jaskini Altamira wykonane w późnym Paleolicie (8-15 tys lat pne).

Naukowcy potwierdzili odnalezienie przykładów starożytnej sztuki naskalnej w pobliżu osiedli Entrambasaguas, Val de San Vicente, medio Cudeyo i Voto. Założenia dodtyczące istnienia malowideł w tych miejscachvpojawiły się już ponad dwadzieścia lat temu, jednak ówczesna technologia nie pozwalała na ich wykrycie.

Bardzo prawdopodobnym jest że oprócz jaskini Altamira odkrytej na początku XIXw przez hiszpańskiego archeologa Marselino Sansom de Sautuola również inne jaskinie Kantabrii mogą znaleźć się na liście najcenniejszych obiektów światowego dziedzictwa kulturowego UNESCO.

 

KONTAKT
Biuro w Polsce:
Sopot
tel. 0048 58-621-00-31
Biura w Hiszpanii:
Costa Blanca Torrevieja
tel. 0034 966 29-93-38
Costa Blanca Calpe
tel. 0034 966 44-44-35
Costa del Sol Marbella
tel. 0034 62-754-59-82
dvd
NEWSLETTER
Jeśli chcesz być powiadamiany o nowościach na naszej stronie oraz w naszej ofercie, wpisz swój adres e-mail w poniższe pole i naciśnij przycisk:

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Kliknij zgadzam się.

Oferty zapisane (0) do góry
Facebook