Nieruchomości w Hiszpanii

Costa Blanca Północ, Benissa
cena: 2 625 000 €
ANKIETA
Wypełnij poniższą ankietę. Pozwoli nam to poznać Twoje preferencje oraz bardziej ukierunkować ofertę.


10.08.2017

Prowincja Alicante sprzedaż nieruchomości na poziomie 100 transakcji dziennie!

Alicante, Malaga i Walencja liderami pod względem zrealizowanych transakcji zakupu nieruchomości!

Liczba transakcji na hiszpańskim rynku nieruchomości wzrosła w 2017 r aż o 19%. Największe zwyżki odnotowano w miastach takich jak Madryt, Barcelona oraz w strefach nadmorskich, gdzie coraz więcej Europejczyków szuka drugiego domu, rezydencji w której mogliby spędzać wakacyjny czas, lub po prostu opłacalnej inwestycji.
Trend ten jest szczególnie zauważalny w rejonach przybrzeżnych prowincji Alicante, Malaga oraz w Walencja.

 

Prowincja Alicante sprzedaż na poziomie 100 transakcji dziennie!

W Alicante według National Institute of Statistics (INE), w samym tylko miesiącu czerwcu roku 2017 sprzedano 3052 nieruchomości co daje średnio wynik 101 obiektów dziennie. Tak wysoki wzrost sprzedaży nie został zanotowany od pamiętnego roku 2008.


Na tak dobry wynik duży wpływ ma z pewnością umiejscowienie w tej prowincji bardzo popularnych w Europie i na świecie, miast i kurortów o dużym potencjale turystycznym, takich jak: Torrevieja, Calpe, Denia, Guardamar, Benidorm czy Altea.

W Alicante podobnie jak w Walencji - plasującej się na trzecim miejscu rankingu, spotykają się dwa czynniki, które warunkują tak wysoki wzrost sprzedaży. Pierwszy element to stosunkowo niewielka odległość od stolicy kraju Madrytu i metropolii takich jak Barcelona czy Walencja. Drugi i zdecydowanie kluczowy bodziec to średnia cena 1092 € za m2, niższa niż w innych nadmorskich regionach.

Warto zauważyć że wartość nieruchomości w prowincji Alicante notowania w 2017 r. jest znacznie wyższa od kwoty z roku 2015, nadal jednak pozostaje spory dystans do poziomu cen sprzed kryzysu. Na najbliższe lata prognozowany jest dalszy wzrost cen apartamentów i domów w regionie.

Większość transakcji zakupu odbywa się na rynku wtórnym, jednak najnowsze statystyki wskazują, że w sektorze nieruchomości deweloperskich sprzedaż wzrasta w szybkim tempie. Według INE, jedna na pięć jednostek mieszkalnych sprzedawanych w czerwcu pochodziła z rynku pierwotnego.

Prowincja Malaga na drugim miejscu!

Na drugim miejscu w rankingu sprzedawanych nieruchomości znalazła się prowincja Malaga w której w miesiącu czerwcu mieszkania sprzedano w tempie 94 obiektów dziennie.
Cena za metr kwadratowy jest tutaj jednak znacznie wyższa niż w Alicante i wynosi średnio 1399€/m2.

Dalsze pozycje w klasyfikacji zajmują prowincje Murcja i Kadyks, odpowiednio 39 i 34 obiekty dziennie.

Niewątpliwie znaczącym czynnikiem stymulującym zwyżkę sprzedaży nieruchomości w Hiszpanii jest konsekwentny wzrost liczby zagranicznych nabywców.
Transakcje z udziałem inwestorów spoza granic Hiszpanii w ubiegłym roku stanowiły 13,25% całkowitej puli sprzedaży i jest to wynik najwyższy w historii.
Na pierwszym miejscu pod względem liczby kupujących uplasowali się Brytyjczycy a następnie odpowiednio Francuzi, Niemcy, Szwedzi i Belgowie.

 

KONTAKT
Biuro w Polsce:
Sopot
tel. 0048 58-621-00-31
Biura w Hiszpanii:
Costa Blanca Torrevieja
tel. 0034 966 29-93-38
Costa Blanca Calpe
tel. 0034 966 44-44-35
Costa del Sol Marbella
tel. 0034 62-754-59-82
dvd
NEWSLETTER
Jeśli chcesz być powiadamiany o nowościach na naszej stronie oraz w naszej ofercie, wpisz swój adres e-mail w poniższe pole i naciśnij przycisk:

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Kliknij zgadzam się.

Oferty zapisane (0) do góry
Facebook